W Piotrkowie bez niespodzianki - relacja z meczu MKS Piotrcovia - AZS AWF Sport Concept Wrocław

Wrocławianki przyjechały do Piotrkowa chcąc sprawić niespodziankę jaką z pewnością byłoby wywiezienie z hali Relax przynajmniej jednego punktu. Piotrcovia przystąpiła jednak do meczu mocno skoncentrowana i już w pierwszej połowie rozwiała nadzieje przyjezdnych na korzystny wynik.

Michał Ostafijczuk

W 3. minucie było 3:0 dla Piotrcovii. Na listę strzelczyń wpisały się: Anna Szafnicka, Kamila Szczecina i dotychczasowa liderka tabeli snajperek w Supelidze - Agata Wypych. W zespole Marka Karpińskiego próbowała walczyć Grażyna Pietras. Kilka razy zaskoczyła bramkarkę gospodyń Beatę Kowalczyk, to jednak było za mało aby móc utrzymywać kontakt bramkowy z dobrze grającymi piotrkowiankami. W pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 16:9 dla Piotrcovii, najbardziej mogła podobać się akcja z 11. minuty. Przepięknym podaniem do Katarzyny Mijas, w stylu "Magica" Johnsona (nie patrząc na koleżankę) popisała się Inna Krzysztoszek. Skrzydłowa Piotrcovii musiała taką sytuację wykorzystać i Piotrcovia prowadziła wówczas 8:3. Widząc zdecydowaną przewagę swojej drużyny trener Robert Nowakowski wpuścił w drugiej połowie na boisko Paulinę Cieślak i Monikę Kopertowską. Obie młode zawodniczki wpisały się na listę strzelczyń. Cieślak dwukrotnie popisała się skutecznymi akcjami ze skrzydła, a Kopertowska wykorzystała rzut karny.

- Do końca z postawy swoich zawodniczek nie jestem zadowolony. Popełniliśmy dużo błędów, które w meczach z silniejszymi rywalami nie mogą nam się przytrafiać. Na pewno musimy nad tym popracować - powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii.

Szkoleniowiec gospodyń cieszył się z dwutygodniowej przerwy, która teraz czeka zawodniczki. Jest bowiem duża szansa, że w następnym meczu z Ruchem Chorzów będzie już miał do dyspozycji Sylwię Lisewską. Reprezentacyjna rozgrywająca była co prawda wpisana do protokołu w meczu z akademiczkami, ale na boisko nie weszła. Dopiero za tydzień zawodniczka, która narzeka na uraz ścięgna Achillesa, zacznie normalnie trenować.

MKS Piotrcovia - AZS AWF Sport Concept Wrocław 26:18 (16:9)