Udana inauguracja sezonu Politechniki - relacja z meczu Politechnika Radomska - MTS Chrzanów

Udanie rozpoczęli rozgrywki I ligi szczypiorniści Politechniki Radomskiej. W swoim pierwszym meczu podopieczni Karola Drabika pokonali we własnej hali MTS Chrzanów 40:24. Bohaterem spotkania został Grzegorz Mroczek strzelec 15 bramek.

Marcin Procki

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziów radomska drużyna trafiła na spory problem. Otóż z powodu braku potwierdzenia kilku nowych graczy, a także problemów zdrowotnych istniała obawa, że AZS w ogóle nie skompletuje składu na pojedynek. Stąd trener Karol Drabik sam znalazł się w protokole meczowym, a także zdecydował się na zapisanie w nim Bartłomieja Dąbrowskiego, który ma pozrywane więzadła w kolanie oraz Artura Gryli, czekającego na czyszczenie barku.

Przedmeczowe perypetie, a co za tym idzie krótka ławka rezerwowych nie przeszkodziły gospodarzom w odniesieniu przekonywującego zwycięstwa. Przez większość meczu AZS grał tą samą siódemką, ale tylko przez pierwszy kwadrans drużyna z Chrzanowa była równorzędnym przeciwnikiem dla dobrze dysponowanych podopiecznych Karola Drabika. Dzięki efektownej końcówce i skrupulatnym wykorzystywaniu błędów gości, po ostatnim trafieniu przed przerwą Grzegorza Mroczka na tablicy widniał wynik 20:10 dla gospodarzy.

Drugą połowę meczu MTS rozpoczął agresywniej. Jednak i to nie pozwoliło dogonić radomskiego teamu. Na kwadrans przed końcem meczu radomianie rozpoczęli prawdziwy festiwal strzelecki, zdobywając 13 bramek tracąc zaledwie 6. To odebrało szczypiornistom MTS-u ochotę do gry i spotkanie zakończyło się wynikiem 40:24. Bohaterem spotkania został Grzegorz Mroczek, który zdobył aż 15 bramek. –O wysokiej wygranej zdecydowała dobra dyspozycja defensywy. Nie do końca wszystko wyglądało tak jak powinno – ocenia jeden z najbardziej doświadczonych graczy AZS-u, Michał Kalita. Na potwierdzenie tych słów należy wspomnieć, że Akademicy wykorzystali tylko połowę kontr, po których wychodzili sam na sam z bramkarzem rywali. Mimo wszystko szczypiorniści z Radomia mogą uznać inaugurację sezonu za bardzo udaną, a swoim kibicom tym meczem udowodnili świetne przygotowanie do ligowych rozgrywek.

AZS Politechnika Radomska - MTS Chrzanów 40:24 (20:10)

AZS: Bury, Bień - Mroczek 15, Cupryś 6, Kalita 6, Świeca 4, Guzik 4, Przykuta 3, Zdziech 2.

MTS: Baliś, Piotr Rokita - Kruczek 6, Paweł Rokita 5, Owczarek 4, Bugajski 3, Pytlik 3, Klimek 1, Łącki 1, Zajdel 1, Stroński 1, Studziński, Uraz, Kirsz.