Zdjęcie okładkowe artykułu:

Tym razem do niespodzianki doszło w Radomiu gdzie Delta pokonała faworyzowanego Włókniarza. W miłej atmosferze do Poznania wracali szczypiorniści MKS-u, którzy w Dzierżoniowie pokonali mającą aspiracje do gry w I lidzie Żagiew.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa I

Do sporej niespodzianki doszło w Dzierżoniowie gdzie miejscowa Żagiew uległa zawodnikom z Poznania. Początek spotkania nie wskazywał końcowego sukcesu podopiecznych Domana Leitgebera. Zawodnicy Żagwi już w 11 minucie prowadzili różnicą 5 bramek. Kapitalne interwencje w bramce Mariusza Pedy diametralnie odmieniły losy spotkania. Z biegiem czasu to poznaniacy przejmowali przysłowiową „pałęczkę”. W 38 minucie doprowadzili do wyniku 18:18. Kolejne minuty lepiej rozegrali zawodnicy ze stolicy Wielkopolski i w 51 minucie prowadzili 26:20. Przewagę 6 bramek utrzymali do końca spotkania a wygrana pozwoliła im wskoczyć na 4 pozycję w ligowej tabeli.

Pomału do pełni formy powraca ŚKPR Świdnica, który pewnie pokonał Krokusa Bystrzyca Kłodzka. Pomimo ciągłego braku kilku podstawowych zawodników świdniczanie rozegrali bardzo dobre spotkanie. Trener Krzysztof Mistak po powrocie podstawowych zawodników będzie miał duży ból głowy, ponieważ gracze rezerwowi udowodnili po tym meczu, że godnie mogą zastąpić zawodników z pierwszej siódemki. Kolejne dobre spotkanie rozegrali bramkarze ŚKPR Marcin Schodowski i Damian Olichwer

Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyło Szczypiorno Kalisz. Zawodnicy przed tym spotkaniem mieli nóż na gardle. Udowodnili oni jednak, że potrafią się podnieść nawet po dwóch sromotnych porażkach. Wzmocniona Arkadiuszem Hildebrandtem i Łukaszem Koligatem Sparta Oborniki nie wykorzystała atutu własnej hali. Do 42 minuty mecz był bardzo wyrównany. Póżniej inicjatywę przejeli zawodnicy Szczypiorna, którzy odskoczyli na kilka bramek i w końcu zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie.

Bez większych szans w starciu z gigantem był beniaminek z Nowej Soli. Nie sprostali oni zawodnikom Arotu Leszno, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo w lidze i zasłużenie zajmują fotel lidera. Wielkich emocji dostarczyły kibicom trzy spotkania. W każdym z tym meczu różnica końcowa wyniosła zaledwie 1 bramkę. Mowa o pojedynkach pomiędzy Olimpem Grodków a Pogonią Oleśnica, Tęczą Kościan a Orlikiem Brzeg oraz OSiR-em Komprachcice a Zagłębiem II Lubin. Zwycięstwa Olimpu i Tęczy pozwoliły im zachować miano drużyn nie pokonanych. Z zerowym dorobkiem punktowym w tabeli pozostają nadal Jurist Nowa Sól oraz Zagłebie II Lubin, które przegrało na wyjeździe z OSiR-em Komprachcice.

3 kolejka - 2/3.10.2010

ŚKPR Świdnica - Krokus Bystrzyca 33:23 (16:10)

Żagiew Dzierżoniów - MKS Poznań 25:31 (16:14)

Sparta Oborniki Wlkp - Szczypiorno Kalisz 32:40 (17:15)

SPR Jurist Nowa Sól - Arot Astromal Leszno 22:40

Olimp Grodków - Pogoń Oleśnica 24:23 (8:11)

Tęcza Kościan - Orlik Brzeg 23:22 (11:9)

OSiR Komprachcice - Zagłębie II Lubin 30:29

Tabela II Liga Mężczyzn gr. I

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>

Grupa II

Prawdziwy pogrom miał miejsce w Gdańsku, gdzie reaktywowane Wybrzeże ku uciesze miejscowych kibiców rozniosło innego beniaminka Alfę 99 Strzelno. Gdańszczanie od początku dominowali na parkiecie. Do przerwy pozwolili rzucić sobie zaledwie 7 bramek, sami pokonując przy tym bramkarza Alfy 28-krotnie. Podopieczni Marka Mońki drugą połowę równie jak pierwszą rozegrali bardzo efektownie. Cały mecz wygrali różnicą 35 bramek. Czy Wybrzeże będzie potrafiło stawić czoła najlepszym w tej grupie? Czas pokaże, lecz wszyscy w Gdańsku są wielkimi optymistami i liczą na rychły powrót Wybrzeża do elity polskiego szczypiorniaka.

Swoje spotkania wygrali także główni kandydaci do awansu czyli spadkowicz Energetyk Gryfino oraz Pomezania Malborka. Oba zespoły większych szans sowim rywalom nie dały. Energetyk pewnie bo 12 bramkami pokonał Szczypiorniaka Olsztyn, natomiast Pomezania po dobrym w ich wykonaniu meczu pokonała AZS PG Gdańsk 41:23. Zawodnicy Szczypiorniaka w drodze powrotnej do Olsztyna zagrali jeszcze mecz w Koszalinie, gdzie awansem pokonali miejscową Gwardie 33:29.

Dobrze rozpoczęli sezon zawodnicy MKS-u Grudziądz, którzy na własnym parkiecie pokonali Sokoła Gdańsk. Zawodnicy z Grudziądza po słabym poprzednim sezonie ten zaczęli z wysokiego C. Do przerwy prowadzili już 8 bramkami. W drugiej połowie ich gra wyglądała jeszcze lepiej. Umiejętnie zwiększali swoją przewagę, która na koniec spotkania wyniosła 17 bramek.

W niedzielę w Kęsowie zainaugurowały tegoroczne rozgrywki zespoły LKS-u oraz AZS-u UWM Olsztyn. Do dwudziestej minuty spotkania lepiej na parkiecie szło gospodarzom, lecz bardziej doświadczeni zawodnicy z Olsztyna nie spuścili głów i szybko udało im się odskoczyć rywalowi. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 16:13 dla AZS UWM. Druga połowa bardzo wyrównana. W 49 minucie na tablicy wyników widniał jeszcze remis 22:22. Gospodarzom po zaciętej walce przez 50 minut nie starczyło już sił by móc uszczęśliwić zebranych na hali kibiców. Goście w końcówce spotkania wykorzystali dogodne sytuacje i udało im się wywieźć 2 punkty do Olsztyna.

1 kolejka - 2/3.10.2010

Energetyk Gryfino - Szczypiorniak Olsztyn 33:21 (18:7)

Wybrzeże Gdańsk - Alfa 99 Strzelno 50:15 (28:7)

MKS Grudziądz - Sokół Gdańsk 41:24 (19:11)

AZS PG Gdańsk - Pomezania Malbork 23:41 (9:20)

LKS Kęsowo - AZS UWM Olsztyn 27:31 (13:16)

awansem: Gwardia Koszalin - Szczypiorniak Olsztyn 29:33 (16:16)

Grupa III

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Anilany Łódź. Pokonali na własnym parkiecie MOKS Słoneczny Stok. Mecz tylko do 10 minuty był wyrównany. Z każdą minutą uwidoczniała się jednak przewaga gospodarzy. Lepsze warunki fizyczne oraz większe doświadczenie łodzian wzięły górę w tym pojedynku. W drugiej połowie gościom udało się zbliżyć na 2 bramki do łodzian, lecz to był kres ich możliwości. Dobre spotkanie w barwach Słonecznego Stoku rozegrali Szymon Jadczak oraz Przemysław Borsuk, którzy razem rzucili 19 bramek. Niestety pozostali zawodnicy MOKS-u nie dopasowali się do gry kolegów i dwa punkty pozostały w Łodzi.

Pierwsza wygrana zespołu Delty w tym sezonie i to w takim stylu. Radomianie na własnym parkiecie pokonali 11 bramkami Włókniarza Konstantynów Łódzki. Zawodnikom Włókniarza ewidentnie nie leży gra na radomskim terenie. Strata punktów w tym meczu może mieć swoje konsekwencje w końcowym rozrachunku i walce o awans na zaplecze ekstraklasy.

Spadkowicze z I ligi czyli AZS AWF Biała Podlaska i AZS UW Warszawa odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Zawodnicy AWF-u pewnie pokonali AZS UMCS Lublin 40:24 a ich rywale uporali się z Pabiksem Pabianice pokonując ich różnicą 6 bramek. Pierwsze zwycięstwo odnieśli zawodnicy Trójki Ostrołęka. Pomógł im w tym atut własnej hali, na której są trudnym rywalem. Podopieczni Arkadiusza Chełmińskiego szybko uzyskali kilkubramkową przewagę, której nie oddali już do końca spotkania i pokonali MUKS Legionowo 33:26.

2 kolejka - 2/3.10.2010

Anilana Łódź - Słoneczny Stok Białystok 43:33 (19:12)

Delta Radom - Włókniarz Konstantynów 32:21 (11:9)

AZS AWF Biała Podlaska - AZS UMCS Lublin 40:24 (18:13)

AZS UW Warszawa - Pabiks Pabianice 30:24 (16:10)

Trójka Ostrołęka - MUKS Legionowo 33:26 (17:11)