Rywal Orlen Wisły Płock nowym liderem rumuńskiej ekstraklasy

W ramach 6. kolejki rumuńskiej ekstraklasy piłkarze ręczni UCM Reşiţa zmierzyli się na wyjeździe z drużyną CS Universitatea Bucovina Suceava. Wynik mógłby wskazywać na to, że spotkanie było bardzo wyrównane.

Pierwsza połowa pojedynku zakończyła się remisem 14:14. Po zmianie stron goście wypracowali w pewnym momencie przewagę ośmiu bramek, ale w końcówce zabrakło im koncentracji. W efekcie szczypiorniści UCM Reşiţa odnieśli zwycięstwo różnicą tylko jednego gola - 30:29.

W barwach zespołu z Banatu najskuteczniejszym zawodnikiem był Gheorghe Irimescu, który w piątkowym meczu rzucił dziewięć bramek. Warto wspomnieć, iż w składzie UCM Reşiţa z dobrej strony pokazał się po przerwie bramkarz Ionuţ Irimuş, który jeszcze niedawno zmagał się z urazem kolana.

Zespół Gligorego Czariego w rodzimej ekstraklasie odniósł piąte zwycięstwo z rzędu i jest liderem rozgrywek. Już w przyszłym miesiącu klub z Banatu zagra dwumecz z Orlen Wisłą Płock w ramach trzeciej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

CS Universitatea Suceava - UCM Reşiţa 29:30 (14:14)

Najwięcej bramek dla CS Universitatea: Adomincăi 8, Chiruţ 5.

UCM Reşiţa: Antonaru, Irimuş – Irimescu 9, Georgescu 7, Ghionea 5, Petrea 4, Grozăvescu 3, Fenici 2, Pârâianu, Rohozneanu, Stamate, Stan, Popovici.