Beniaminek bez szans - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Sambor Latocha Tczew

Pewnym zwycięstwem KGHM Metraco Zagłębia Lubin zakończył się mecz 5. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, w którym "Miedziowe" podejmowały beniaminka rozgrywek Sambor Tczew. Lubinianki wygrały 40:26 (21:15).

Łukasz Lemanik

Pierwsze dziesięć minut upłynęło pod znakiem wyrównanej gry. Trzy z czterech pierwszych bramek dla przyjezdnych zdobyła Magdalena Krajewska. W 10. minucie było 7:6 dla "Miedziowych", a po kolejnych pięciu minutach podopieczne Bożeny Karkut prowadziły 12:7. Drugi kwadrans pierwszej części spotkania należał do Jeleny Bader. Rozgrywająca od 22 do 29. minuty zdobyła dla swojej drużyny siedem bramek z rzędu (!). Do przerwy wynik brzmiał 21:15.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut jeszcze powiększały wcześniej wypracowaną przewagę i w 49. minucie wyszły na 10-bramkowe prowadzenie - 33:23. Po końcowej syrenie było 40:26 dla "Miedziowych".

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Sambor Latocha Tczew 40:26 (21:15)