Udany debiut Wasilka - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - MKS Piotrkowianin

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zanotowali drugie zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W niedzielny wieczór podopieczni Giennadija Kamielina pokonali we własnej hali MKS Piotrkowianina. Spotkanie praktycznie przez cały czas kontrolowali gospodarze, zwyciężając ostatecznie 37:29.

Nielbiści przystąpili do kolejnego już spotkania bez kontuzjowanych graczy lewego rozegrania: Łukasza Gieraka oraz Michała Tórza. Pojawił się za to nowy zawodnik na tej właśnie pozycji - Andrzej Wasilek. Gracz pochodzący z Gorzowa Wlkp. wzmocnił szeregi wągrowieckiego zespołu kilka dni wcześniej.

Wynik spotkania otworzył Kamil Sadowski. Goście szybko odpowiedzieli trafieniem Martina Dankowskiego. Przez kilka pierwszych minut trwała twarda, wyrównana walka. W 7. minucie po drugiej udanej akcji Dankowskiego, ekipa Piotrkowianina wyszła na pierwsze prowadzenie (2:3). Jak się potem okazało było to pierwsze i ostatnie prowadzenie drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego w tym spotkaniu. Nielbiści natychmiast odpowiedzieli trafieniami: Dawida Przysieka, Kamila Sadowskiego oraz Kamila Cioka. Na tablicy wyników zrobiło się 5:3 dla miejscowego MKS-u. Przyjezdni nie zamierzali łatwo oddawać pola, choć ich gra była zdecydowanie gorzej poukładana, niż wągrowczan. W 23. minucie po kolejnej bramce Sadowskiego żółto-czarni prowadzili już 14:8. W końcówce pierwszej połowy lepiej jednak rozgrywali piłkę piotrkowianie. Po trafieniach: Bartosza Wusztera, Przemysława Matyjasika oraz Dominika Płócienniczaka zdołali zmniejszyć rozmiary porażki do czterech bramek do przerwy (17:13, 30 minuta).

Po zmianie stron inicjatywa nadal była po stronie miejscowej drużyny. Nielba posiadała cały czas kilkubramkową przewagę. W 47. minucie było 25:20. Udane akcje Andrii Matiuka, Tomasza Mróza oraz Macieja Pilitowskiego zmniejszyły rozmiary porażki gości do zaledwie dwóch bramek (25:23, 49 minuta). Piotrkowianin nie poszedł jednak za ciosem. Dzięki grze w przewadze gospodarze szybko zdobyli kilka bramek pod rząd. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem było 35:26. Wynik meczu ustalił Przemysław Matyjasik (37:29, 60 minuta).

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem wągrowczan. Bardzo udany debiut zaliczył Andrzej Wasilek. W pierwszym spotkaniu w barwach żółto-czarnych zdobył aż osiem trafień. Był bardzo aktywny przez całe spotkanie. Został wybrany najlepszym graczem spotkania.

MKS Nielba Wągrowiec - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:29 (17:13)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Przysiek 11, Wasilek 8, Sadowski 5, Szyczkow 2, Ciok 2, Świerad 2, Witkowski 2, Krajewski 2, Białaszek 1, Płócienniczak 1, Przybylski 1, Kasprzak.

Piotrkowianin: Ner, Matulski, Jędryka - P. Matyjasik 6, M. Matyjasik 5, Achruk 4, Dankowski 4, D. Płócienniczak 3, Pilitowski 3, Mróz 1, Trojanowski 1, Wuszter 1, Matiuk 1.

kary: Nielba (14 minut), Piotrkowianin (18 minut).

czerwone kartki: Witkowski (Nielba, 50. minuta), J. Płócienniczak (Piotrkowianin, 54. minuta).

Sędziowali: Paweł Kaszubski, Piotr Wojdyr (oboje z Gdańska)