Zacięty pojedynek we Wrocławiu (wyniki)

W niedzielę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi dokończyły rozgrywaną na raty 7. kolejkę spotkań. Zwycięstwa odniosły zespoły z Lublina i Chorzowa.

Sławomir Bromboszcz

W Tczewie miejscowy beniaminek podejmował mistrza Polski z Lublina. Jak to w przypadku tego typu pojedynków kibice zgromadzenie w tczewskiej hali byli świadkami jednostronnego widowiska. Szczypiornistki Latochy Sambora w pierwszych fragmentach spotkania starały się pokazać pazur i po 5 minutach gry prowadził 3:2, jednak mistrzynie Polski szybko opanowały sytuację na parkiecie. Zespół Grzegorza Gościńskiego systematycznie powiększał swoje prowadzenie i do szatni zeszedł z 10-cio bramkową zaliczką. Po zmianie stron zawodniczki SPR-u utrzymywały wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie, grając na luzie. Ostatecznie mistrzynie zwyciężyły 33:24.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyło spotkanie we Wrocławiu, gdzie spotkały się dwie drużyny walczące o utrzymanie. Ambicje chorzowianek sięgają oczywiście zdecydowanie wyżej, jednak ich forma od początku sezonie nie zachwyca. Wrocławianki w pierwszej połowie zawodów umiejętnie wykorzystały błędy w grze Ruchu, dzięki czemu po pierwszych 30 minutach prowadziły 13:9. Nic nie wskazywało na to, aby Akademiczki miały zakończyć to spotkanie porażką. W drugiej połowie zespół Janusza Szymczyka zamurował jednak dostęp do własnej bramki. Wrocławianki przez kwadrans nie potrafiły pokonać bramkarki rywalek. Chorzowianki dzięki temu odrobiły straty z nawiązką. W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowały szczypiornistki Ruchu, które pokonały rywalki 22:19. Zespół z Górnego Śląska zdobył cenne dwa punkt, jednak jeśli chce powiększyć swój dorobek punktowy w kolejnych meczach musi zdecydowanie poprawić swoją grę.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Ruch Chorzów 19:22 (13:9)

Latocha Sambor Tczew - SPR Lublin 24:33 (8:18)
Najwięcej bramek: dla Latochy - Daria Wasilewska 7, dla SPR - Sabina Włodek i Alesia Mihdaliova po 7.