Męczarnie rywalek KGHM Metraco Zagłębia w hiszpańskiej lidze

W weekend piłkarki ręczne CB Mar Alicante rozegrały na wyjeździe spotkanie z jednym z kandydatów do degradacji z Ligi ABF, klubem Rocasa Remudas. Zdecydowanym faworytem pojedynku były przyjezdne.

Początek spotkania należał do szczypiornistek CB Mar Alicante, które wypracowały czterobramkową przewagę (9:5). Jednak końcówka pierwszej połowy należała do Rocasy Remudas, o czym świadczy fakt, że do przerwy zdołała ona doprowadzić do remisu w stosunku 11:11.

Po zmianie stron mecz był dosyć wyrównany. Piłkarki ręczne Mar Alicante kilkakrotnie wychodziły na prowadzenie (15:13, 21:19), ale za każdym razem gospodynie odrabiały straty. Cztery sekundy przed końcem pojedynku do bramki przyjezdnych trafiła Alba Albaladejo Sánchez, która tym samym ustaliła końcowy wynik na 23:23.

W 6. kolejce Ligi ABF najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach CB Mar Alicante była Lene Tobiasen, która rzuciła 6 goli. Drużyna trenera Estebana Roiga zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli ekstraklasy ze stratą pięciu punktów do lidera rozgrywek - Itxako de Navarra.

Zespół CB Mar Alicante w listopadzie będzie przeciwnikiem KGHM Metraco Zagłębia Lubin w trzeciej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów.

Rocasa Remudas - CB Mar Alicante 23:23 (11:11)

Najwięcej bramek dla Rocasy: Davinia 8, Alba 5, Lujan 4.

Mar Alicante: Pradel, Maestro - Morales 2, Tobiasen 6, De Sousa 4, Veronique 1, I. Ortuño 2, Craciun 3, Jovanović 2, L. Ortuño, Laima, Uki, Ángela, Núñez 3.