Bundesliga: koncert Jichy, zwycięstwa Kiel i Hamburga

We wtorkowych spotkaniach 11. kolejki Toyota-Handball Bundesligi pewne zwycięstwa odniosły ekipy THW Kiel oraz HSV Hamburg. Prawdziwy koncert gry dał rozgrywający Zebr Filip Jicha, która zdobył aż 11 bramek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wicelider rozgrywek - ekipa THW Kiel podejmowała przed własną publicznością zajmującą 14. pozycję drużynę HSG Wetzlar. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i po trafieniu Tobiasa Reichmanna w 8. minucie uzyskali przewagę czterech bramek (6:2). Mimo, i w 16. minucie po golu Phillipa Müllera goście zmniejszyli straty do dwóch trafień (12:10), to celne rzuty dwóch liderów Kiel - Filipa Jichy oraz Momira Ilicia sprawiły, że gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 22:17. Druga część meczu to zdecydowana przewaga popularnych Zebr, które ostatecznie zwyciężyły 38:29. Bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem spotkania został czeski rozgrywający Filip Jicha, który zdobył aż 11 bramek. Dzięki wygranej Kilonia powróciła na pierwszej miejsce w tabeli.

THW Kiel - HSG Wetzlar 38:29 (22:17)
Kiel:
Omeyer, Palicka - Jicha 11 (3/3), Ilić 6 (3/4), Fernandez 5, Reichmann 5, Lundström 4, Dragicevic 3, Palmarsson 2, Klein 1, Sprenger 1, Ahlm, Kubes.
Wetzlar: Hacko, Weber - Jungwirth 5, Müller 5, Friedrich 4, Kristjansson 4, Fäth 3, Mraz 3, Salzer 3, Chalkidis 1, Schneider 1, Rompf, Valo.

Drużyna HSV Hamburg wybrała się na wyjazdowy mecz do Grosswallstadt osłabiona brakiem Pascala Hensa oraz Krzysztofa Lijewskiego. Pomimo tego zawodnicy Martina Schwalba nie mieli problemów z pokonaniem dziewiątej ekipy rozgrywek. Hamburczycy szybko uzyskali kilkubramkową przewagę, która za sprawą Michaela Spatza nieznacznie zmalała tuż przed przerwą (14:16). W drugiej połowie goście rzucili się do zmasowanych ataków, których efektem było sześciobramkowe prowadzenie (18:24 - 41. min). Ostatecznie Hamburg wygrał 25:32, dzięki czemu powrócił na drugie miejsce w tabeli Toyota-Handball Bundesligi. Do zwycięstwa ekipę HSV poprowadził duet Igor Vori - Hans Lindberg (obaj po siedem bramek). Dla zespołu Grosswallstadt najwięcej bramek rzucił Michael Spatz (także siedem goli).

TV Grosswallstadt - HSV Hamburg 25:32 (14:16)