Znany następca Heinera Branda

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wieloletni szkoleniowiec reprezentacji Niemiec - Heiner Brand po wypełnieniu kontraktu w 2013 roku złoży rezygnację ze stanowiska selekcjonera kadry piłkarzy ręcznych.

W tym artykule dowiesz się o:

Heiner Brand prowadzi reprezentację Niemiec nieprzerwanie od 1997 roku. Jest jedyną osobą, której udało się wywalczyć mistrzostwo świata, zarówno jako zawodnik i trener.

Jako zawodnik sztuki tej dokonał na mistrzostwach świata w 1978 roku, by w 2007 roku po pamiętnym finale z reprezentacją Polski świętować ponownie ten sukces, tym razem jako trener. Kontrakt z Niemieckim Związkiem Piłki Ręcznej (DHB) wygasa mu w 2013 roku. Brand sam przyznał, że ma zamiar złożyć rezygnację po wypełnieniu kontraktu. Jego następcą ma być Martin Heuberger.

Heuberger jest obecnie szkoleniowcem juniorskiej kadry Niemiec. Obecnie jest w trakcie przygotowań reprezentacji do mistrzostw świata na Ukrainie. Ponadto aktywnie działa jako łącznik między seniorską a juniorską kadrą Niemiec, co bez wątpienia jest sporym atutem do przejęcia pałeczki po Brandzie.

Sam zainteresowany na temat całej sprawy wypowiada się następująco: - Jeśli będę miał ofertę, nie odmówię.

Źródło artykułu: