Bundesliga: Gummersbach tylko remisuje

Szczypiorniści VfL Gummersbach zremisowali w wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi z TV Grosswallstadt 25:25 (11:14). Remis zespołowi VfL uratował w ostatnich sekundach Patrick Wiencek.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnicy Gummersbach jechali na ligowy mecz do Grosswallstadt po zwycięstwo, które miało im dać szansę włączenia się do walki o europejskie puchary. Początek pojedynku był w ich wykonaniu dość dobry. W 8. minucie po bramce Drago Vuckovicia objęli pierwsze prowadzenie w spotkaniu (2:3), które cztery minuty później powiększyli do dwóch trafień za sprawą Vedrana Zrnicia (4:6). W 22. minucie po golu nominowanego do występu w Meczu Gwiazd Bundesligi Adriana Pfahla ich przewaga wzrosła o kolejną bramkę (7:10). Podopieczni Seada Hasanefendicia utrzymali swoje prowadzenie i na przerwę zeszli wygrywając 11:14.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego ataku gospodarzy, którzy dzięki dobrym interwencjom bramkarza Mattiasa Anderssona zaczęli mozolnie odrabiać straty. W 40. minucie po trafieniu Michaela Spatza zawodnicy Grosswallstadt doprowadzili do remisu 16:16, a sześć minut później bramka Moritza Schäpsmeiera wysunęła ich na prowadzenie 20:19. Zawodnicy TV znaleźli się tym samym w lepszej sytuacji, bo to oni dyktowali warunki gry, a ich przeciwnicy musieli cały czas gonić wynik. Trafienie Spatza z rzutu karnego dało gospodarzom prowadzenie 25:24 na minutę przed końcem meczu, jednak bramka Patricka Wiencka na kilka sekund przed końcową syreną ustaliła wynik spotkania na 25:25. Grosswallstadt miało jeszcze okazję do zdobycia bramki, jednak ostatecznie nie została ona wykorzystana.

W środę rozegrane zostaną pozostałe spotkania 13. kolejki niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi. W najciekawszym pojedynku HSV Hamburg zmierzy się z Rhein-Neckar Löwen.

TV Grosswallstadt - VfL Gummersbach 25:25 (11:14)

Grosswallstadt: Andersson, Rominger - Weinhold 7, Spatz 6 (2/2), Schäpsmeier 4, Köhrmann 3, Kunz 3, Reuter 1, Tiedtke 1, Jakobsson, Kossler, Larsson, Liebald, Szücs.

Gummersbach: Somic, Stojanovic - Zrnic 7 (4/5), Vukovic 5, Wiencek 4, Pfahl 3, Schindler 3, Wagner 2 (1/2), Putics 1, Anic, Krantz, Rahmel, Teppich, Valcic.

Tabela Toyota-Handball Bundesligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>