Lijewski rozstrzyga szlagier - relacja z meczu HSV Hamburg - Rhein-Neckar Löwen

Marcin Lijewski po raz kolejny został bohaterem Hamburga. Polski rozgrywający zdobył bramkę zapewniającą swojej ekipie zwycięstwo w szlagierowym pojedynku z Rhein-Neckar Löwen. HSV, które umocniło się na pozycji lidera wygrało 32:31 (13:16).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wynik meczu otworzył atomowym rzutem Karol Bielecki. Polak od początku spotkania czuł się znakomicie na boisku i nie wahał się oddawać rzutów z różnych pozycji, lecz na jego drodze stawał dobrze dysponowany Johannes Bitter. To właśnie głównie dzięki interwencjom bramkarza i mocnym rzutom z drugiej linii Blazenko Lackovicia gospodarze objęli w 10. minucie prowadzenie 3:2. Mimo tego pozostali zawodnicy HSV popełniali fatalne błędy w ofensywie tracąc piłkę w bardzo prostych sytuacjach. Znakomicie wykorzystali to goście, którzy po fantastycznym karnym Uwe Gensheimera (przelobował golkipera) oraz bramce Borge Lunda wyszli na trzybramkowe prowadzenie (5:8 - 16 min.). Trzy minuty później Bielecki powiększył przewagę Lwów do czterech trafień (7:11), co pozwoliło podopiecznym Gudmundura Gudmundssona spokojnie kontrolować grę. Na przerwę obie ekipy zeszły przy zasłużonym prowadzeniu Rhein-Neckar 13:16.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy niesieni dopingiem ponad 11-tysięcznej publiczności zaczęli mozolnie odrabiać straty. Dwie minuty po wznowieniu gry Domagoj Duvnjak doprowadził do rezultatu 16:17, a cztery minuty później po karnym wykorzystanym przez Michaela Krausa i kolejnej bramce młodego chorwackiego rozgrywającego HSV objęło prowadzenie 18:17. Goście postanowili nie poddawać się tak łatwo i już 41. minucie po golu Bieleckiego i kontrze Gensheimera wygrywali 19:20. Żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuścić, nie brakowało brutalności i walki, a także drobnych urazów, które wynikały ze zmęczenia. W 56. minucie bramka Olafura Stefanssona dała Lwom nadzieję na zwycięstwo, jednak wtedy doszło do kopii zdarzeń z pojedynku HSV z THW Kiel. Najpierw koncert w bramce rozpoczął Johannes Bitter, który bronił rzuty i dobitki z każdej pozycji. Na półtorej minuty przed końcem gospodarzy na prowadzenie wysunął Marcin Lijewski i jak się później okazało, była to bramka dająca dwa punkty. Polak zapewnił swojemu zespołowi drugie zwycięstwo i to w spotkaniu z bezpośrednim rywalem do tytułu mistrzowskiego.

Dzięki wygranej HSV utrzymało pozycję lidera Bundesligi. Dla ekipy Rhein-Neckar porażka oznacza spadek na piątą lokatę kosztem drużyny Frisch Auf! Göppingen.

HSV Hamburg - Rhein-Neckar Löwen 32:31 (13:16)