Wygrał lepszy - relacja z meczu Jurand Ciechanów - AZS AWF Warszawa

Różnica 20 bramek mówi sama za siebie. Jurand bez większych problemów uporał się z Akademikami z Warszawy. Pierwsze minuty spotkania pokazały, kto w tym meczu odgrywał będzie pierwsze skrzypce.

Krzysztof Podliński

Ciechanowianie przywitali gości z Warszawy serią czterech bramek. Podopieczni Marcina Smolarczyka zdołali odpowiedzieć dopiero w 8 minucie za sprawą Bartosza Bednarskiego. Dwie minuty później Jurand wyszedł już na sześciobramkowe prowadzenie. Twarda gra w obronie oraz podręcznikowo rozprowadzane kontry przez ciechanowian zniechęcały do gry warszawian. Czego doskonałym dowodem jest ostatnie 10 minut pierwszej połowy, kiedy to gospodarze rzucili osiem bramek pod rząd przy jednej przeciwnika.

Drugie 30 minut nieudanie rozpoczęli goście, bowiem z rzutu karnego spudłował Łukasz Jaszczyński. Odpowiedź miejscowych była błyskawiczna. Bramki Piotra Pakulskiego i Łukasza Jurkiewicza spowodowały, że Jurand prowadził różnicą czternastu bramek. Goście dzielnie, jak na świetną dyspozycję ciechanowian radzili sobie do 50 minuty. Udało im się wtedy zmniejszyć straty do jedenastu bramek. Końcówka meczu to powtórka scenariusza z pierwszej odsłony. Jurand dorzuca kolejne jedenaście bramek, zespół z Warszawy tylko dwie, czego rezultatem jest bezapelacyjne zwycięstwo gospodarzy 37:17.

W zespole gości na pochwałę zasługuje bramkarz Tomasz Rybicki, bez którego warszawianie wracaliby do domu z jeszcze większym bagażem bramek. U gospodarzy podobnie, bramkarze byli silnym punktem zespołu. Rafał Grzybowski bronił na 68% skuteczności (15/22), natomiast Marcin Krajewski wybronił 62% piłek (17/27).

W przerwie meczu prezydent Ciechanowa, Waldemar Wardziński wraz z prezesem Juranda, Jerzym Niewiadomski wręczyli nagrody dla najlepszego trenera i zawodnika 2010 roku w Ciechanowie. Wyróżnieni zostali, szkoleniowiec ciechanowskiej drużyny Paweł Noch i rozgrywający Juranda, Michał Prątnicki.

MKS Jurand Ciechanów - AZS AWF Warszawa 37:17 (18:6)

Jurand: Krajewski Marcin, Grzybowski - Krysiak 7, Niećko 1, Rurarz 4, Piórkowski 1, Starzyński 4, Prątnicki 7, Dmowski 1, Jurkiewicz 4, Krajewski Rafał 3, Pakulski 3, Kraszewski 2.
Kary: 18 minut (czerwona kartka z gradacji kar - Niećko).
Rzuty karne: 3/5.

AZS AWF Warszawa: Rybicki - Bednarski 1, Kapuściński 1, Jaszczyński 3, Wolski 1, Zadrożny 1, Suliński 1, Chmielewski 1, Krawiecki 6, Raczkowski 2, Królak, Tylutki, Stępniak.
Kary: 20 minut (czerwona kartka z gradacji kar - Kapuściński).