El. MŚ: Zwycięski bój Polek ze Słowacją! Kolejna wygrana Brytyjek (wyniki)

W pierwszym spotkaniu 3. dnia turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2011 rozgrywanym w Lublinie, po emocjonującym pojedynku biało-czerwone pokonały reprezentację Słowacji 31:28 (12:12). W drugim piątkowym spotkaniu Brytyjki bez problemu pokonały reprezentantki Cypru 39:20 (23:10).

Paweł Nowakowski

Podopieczne Kima Rasmussena rozpoczęły spotkanie ze Słowaczkami bardzo nerwowo. Widać było, że polskie zawodniczki sparaliżowała presja tego meczu. Szarpana i nerwowa gra Polek doprowadziła do sporej liczby strat, z czego skrzętnie skorzystały Słowaczki, punktując biało-czerwone. Jakby tego było mało, źle funkcjonowały skrzydła, które nie potrafiły zdobywać bramki nawet w czystych, stuprocentowych sytuacjach. Na dodatek słabo w bramce spisywała się popularna "Ryba" - Małgorzata Sadowska, którą zmieniła Patrycja Mikszto. Ruch ten okazał się dobrym posunięciem, a Polki do przerwy remisowały ze Słowaczkami 12:12. W drugiej połowie w grze biało-czerwonych było widać spore, pozytywne zmiany. W 36 minucie spotkania, podopieczne Kima Rasmussena objęły 2-bramkowe prowadzenie w tym spotkaniu - 17:15. Polskie szczypiornistki grały mocno w obronie, a w ataku nie ustrzegły się błędów, co spowodowało nerwową końcówkę spotkania. W decydujących fragmentach meczu, Słowaczki popełniły kilka błędów, w dodatku fantastycznie w bramce spisywała się Patrycja Mikszto. Dzięki temu Polki wyprowadziły parę kontrataków i po godzinie gry mogły się cieszyć z drugiego turniejowego zwycięstwa.

Słowacja - Polska 28:31 (12:12)

Drugie zwycięstwo w turnieju pewnie zanotowały Brytyjki, które bez większego trudu odprawiły z kwitkiem outsiderki turnieju preeliminacyjnego rozgrywanego w Lublinie - szczypiornistki Cypru. Od początku meczu ton rywalizacji nadawały Brytyjki, które do przerwy schodziły prowadząc różnicą 13 bramek - 23:10. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a wraz z biegiem minut prowadzenie Wielkie Brytanii rosło w oczach. Ostatecznie po 60 minutach gry wynik na tablicy w Hali Globus wskazywał wynik 39:20 na korzyść Brytyjek. Trzeba podkreślić, że mimo wysokiej porażki, z meczu na mecz widać progres w grze Cypryjek.

Wielka Brytania - Cypr 39:20 (23:10)
Najwięcej bramek dla Wielkiej Brytanii: Lam-Moores 7, Goodwin 7, Palies 5, Van Der Weel 5 ; dla Cypru: Ellina 7, Papa 5