Fantastyczny tryumf Polek - relacja z meczu Polska - Austria

Biało-czerwone pokonując reprezentację Austrii są coraz bliżej wygranej w tegorocznym turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2011. Ostatni pojedynek Polki rozegrają w niedzielę z reprezentacją Wielkiej Brytanii.

Kamila Ziobro

Wynik spotkania otworzyła w 1 minucie zawodniczka z Austrii, Gabriela Rotis Nagy. Polki rozpoczęły ten mecz od dwóch trafień…ale w słupek. Dopiero w 3 minucie po celnym trafieniu Kaji Załęcznej biało-czerwone wyrównały na 1:1. kolejne 10 minut należało już zdecydowanie do biało-czerwonych, które podwyższając obronę na 3-2-1 nie dopuszczały przeciwniczki do własnego pola bramkowego. Polki, dzięki bardzo dobrej grze w obronie i w ataku zdobyły aż siedem bramek z rzędu. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Małgorzata Sadowska, która w meczu z Austrią zaprezentowała swoje duże umiejętności. Austriaczki dopiero w 14 minucie gry za sprawą Katrin Engel zdobyły kolejną bramkę (8:3). W 20 minucie było już 10:5 dla reprezentacji Polski, która dopingowana przez wiernych kibiców stopniowo powiększała swoją przewagę. Po pierwszej połowie spotkania wynik brzmiał 18:14 dla biało-czerwonych.

W pierwszych minutach drugiej odsłony meczu polskim piłkarkom wyraźnie nie szło. Popełniały proste błędy, z czego Austriaczki zdobyły 6 bramek pod rząd i wynik brzmiał 20:20. W takiej sytuacji szkoleniowiec biało-czerwonych, Kim Rasmussen poprosił o czas. Przerwa na żądanie okazała się bardzo dobrym posunięciem. Polki zdobyły kolejno 6 bramek i do końca meczu przewyższały przeciwniczki w każdym elemencie gry. W 50 minucie wynik brzmiał 27:21, natomiast w 57 minucie już 29:24. W ostatniej minucie tego pojedynku, kibice zgromadzeni w hali Globus dopingowali swoje ulubienice na stojąco. Na kilka sekund przed końcową syreną Iwona Niedźwiedź popisała się efektywną wrzutką ustalając wynik meczu na 33:26 dla biało-czerwonych.

Polska - Austria 33:26 (18:14)
Polska Sadowska, Mikszto, Załęczna 5, Stachowska, Niedźwiedź 6, Dworaczyk, Wilamowska, Wolska 2, Kudłacz 7, Zalewska 4, Leśkiewicz, Paluch 1, Semeniuk-Olchawa 4, Byzdra 4.
Kary: 3 x 2 min.