Politechnika nokautuje w Pucharze Polski - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Wrocław

W meczu 1/8 finał Pucharu Polski Politechnika Koszalińska nie dała najmniejszych szans zespołowi AZS-u AWF Sport Concept Wrocław, wygrywając przed własną publicznością 37:19. Dzięki zwycięstwu gospodynie pewnie awansował do kolejnej rundy.

Łukasz Wojtczak

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando Politechniki. Po trzech minutach gry gospodynie prowadził już 3:0. Wrocławianki miały kłopoty z przebiciem się przez obronę rywalek. Pierwsza bramka dla zespołu gości padła dopiero w czwartej minucie, po skutecznie egzekwowanym przez Małgorzatę Olfans rzucie karnym. W ciągu kolejnych trzech minut koszalinianki podwoiły zdobycz bramkową. Skuteczne w tym fragmencie gry były zwłaszcza Joanna Dworaczyk oraz Paulina Muchocka, która jak się później okazało, była najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie. Nieporadność podopiecznych Marka Karpińskiego w ataku oraz dziurawa obrona, zmusiły szkoleniowca gości do poproszenia o przerwę już po 12 minutach gry. Uwagi niewiele jednak pomogły i przewaga Politechniki rosła z minuty na minutę. Gospodynie zdobywały bramki całymi seriami, na co rywalki odpowiadały tylko sporadycznie. W efekcie, po jednostronnej pierwszej połowie koszalinianki prowadziły aż 23:9.

Przewaga wypracowana w pierwszych 30 minutach pozwoliła podopiecznym Waldemara Szfulskiego w pełni kontrolować wynik. W ataku nadal brylowały Paulina Muchocka, a także skuteczna od początku spotkania Kamila Całużyńska. W drużynie gości ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Ewa Perek, ale jedna tylko rozgrywająca, to stanowczo za mało na Politechnikę. W 53 minucie rzut karny dla AZS-u zmarnowała Grażyna Pietras, ale nie miało to już większego znaczenia, bo strata wrocławianek sięgała wówczas 14 bramek (32:18). Zresztą chwilę później przyjezdnym przytrafiła się kolejna czarna seria, po której straciły kolejne cztery gole z rzędu. Ostatecznie Politechnika bez większych kłopotów pokonała w Koszalinie drużynę AZS-u AWF Wrocław 37:19 i awansowała do kolejnej rundy.

KU AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Sport Concept Wrocław 37:19 (23:9)

Politechnika: Kwiecień, Szywierska, Morawiec - Szostakowska, Kobyłecka 3, Olek 1, Bilenia 3, Dworaczyk 6, Muchocka 8, Łach 2, Całużyńska 7, Chmiel 2, Szafulska 2, Błaszczyk 3.

AZS AWF: Olejnik, Boczkowska - Perek 7, Żakowska 1, Olfans 5, Pietras 3, Wiertelak 1, Łukasik, Dęga, Rupp 1, Król, Antoszewska 1, Wynnyk.

Kary: Politechnika - 6; AZS AWF - 12 minut.

Spotkania półfinałowe zaplanowano na 16 i 23 lutego. Zwycięzcę Pucharu Polski wyłoni dwudniowy turniej Final Four, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia i 1 maja.