Zemsta Gościńskiego (wynik)

W spotkaniu kończącym 13. kolejkę PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały przed własną publicznością SPR Lublin 25:23 (10:14).

Sławomir Bromboszcz

Mistrzynie Polski mecz rozpoczęły zgodnie z planem, szybko obejmując pewne prowadzenie 3:0. Zespół z Lublina w pierwszej połowie spotkania był stroną przeważającą, utrzymując cały czas pewne prowadzenie. W 25 minucie lublinianki prowadziły już różnicą pięciu trafień, a do szatni zeszły z zaliczką czterech bramek 14:10. Po zmianie stron mistrzynie Polski kontynuowały swoją dobrą grę i utrzymywały wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie. W 50 minucie SPR prowadził 20:17 i nic nie wskazywało na to, by przyjezdne miały tego meczu nie wygrać. Wówczas w mgnieniu oka elblążanki rzuciły cztery bramki, wychodząc na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 21:20. Zaskoczony zespół z Lublina nie był już w stanie zatrzymać ambitnych elblążanek, które ostatecznie wygrały 25:23.

Udany debiut w roli szkoleniowca Startu Elbląg zaliczył Grzegorz Gościński, który do tej pory prowadził... SPR Lublin.

Start Elbląg - SPR Lublin 25:23 (10:14)
Najwięcej bramek: dla Startu - Hanna Strzałkowska 6, Edyta Szymańska 5 i Paulina Wasak 4, dla SPR - Anna Wojtas 6, Sabina Włodek 5 i Monika Marzec 3.