Agata Cebula w Pogoni Handball Szczecin

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

22-letnia rozgrywająca KS Zgoda Ruda Śląska-Bielszowice - Agata Cebula podpisała kontrakt z pierwszoligowym zespołem Pogoń Handball Szczecin. Młoda rozgrywająca pozostawała bez przynależności klubowej od momentu wycofania się zespołu ze Śląska z rozgrywek PGNiG Superligi.

Jest to powrót tej zawodniczki na parkiety pierwszej ligi, gdzie występowała w barwach zespołów z Gliwic - NLO SMS ZPRP oraz GZKS Sośnica. Agata Cebula ma pomóc podopiecznym Bartosza Jurkiewicza w awansie do elity damskiego szczypiorniaka w Polsce.

Sama zawodniczka oficjalnie potwierdziła informację o podpisaniu kontraktu z zespołem ze stolicy województwa zachodniopomorskiego oraz wyjaśniła dlaczego wybór padł właśnie na ten zespół. - Mogę oficjalnie potwierdzić informację o podpisaniu kontraktu z Pogonią Handball Szczecin. Wybór padł na ten zespół ze względu na to, iż ma on realną szansę na awans do Superligi. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w osiągnięciu tego celu oraz rozwinę się pod względem sportowym - powiedziała.

Zespół Pogoni Handball Szczecin zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli I ligi grupy A z dorobkiem 14 punktów i ustępuje w tabeli tylko gorszym bilansem bramkowym MKS-owi Słupia Słupsk.

Źródło artykułu: