Udany początek Szwedów - podsumowanie czwartkowych spotkań w grupie D

Spotkanie pomiędzy reprezentacjami Szwecji i Chile zainaugurowało XXII mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W pierwszym pojedynku grupy D pewne zwycięstwo zanotowała ekipa Trzech Koron, która nie dała szans egzotycznemu rywalowi wygrywając 28:18.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Przy aplauzie ponad dziesięciotysięcznej publiczności zgromadzonej w hali Scandinavium rozegrane zostało pierwsze spotkanie XXII mistrzostw świata. Na parkiecie w Göteborgu doszło do pojedynku pomiędzy jednym z faworytów do tryumfu w turnieju - Szwecją a debiutantem na imprezie rangi mistrzowskiej - Chile. Ekipa z Ameryki Płd. uznawana za najsłabszą i najmniej znaną spośród drużyn grupy D nie sprawiła zawodnikom Oli Lindgrena i Staffana Olssona większych kłopotów.

Pierwszą bramkę turnieju zdobył w 2. minucie skrzydłowy hiszpańskiego BM Ciudad Real Jonas Källman, który pewnym rzutem wykończył składną kontrę zespołu. Chilijczycy, którzy imponowali w pierwszych minutach pojedynku szybkością i żywiołowością gry, dość niespodziewanie objęli w 5. minucie prowadzenie 2:4. Kilka znakomitych interwencji golkipera reprezentacji Trzech Koron Mattiasa Anderssona pozwoliło jednak gospodarzom szybko doprowadzić do remisu, a twarda defensywa i dobrze funkcjonujący kontratak dał Szwedom w 15. minucie prowadzenie 8:4. Z każdą kolejną minutą Skandynawowie stopniowo powiększali swoją przewagę, a na przerwę zeszli przy stanie 15:8. Druga część meczu miała bardzo podobny obraz - kontrolująca grę i stale napierająca ekipa gospodarzy, której co jakiś czas odgryzała się drużyna Chile. W 51. minucie Szwedzi prowadzili już różnicą dwunastu bramek, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 28:18. Do zwycięstwa reprezentację Trzech Koron poprowadziło trio Kim Ekdahl Du Rietz - Oscar Carlen - Fredrik Petersen (łącznie 16 trafień). W zespole Chile na słowa uznania zasłużyli rozgrywający Erwin i Emil Feuchtmann Perez.

Szwecja - Chile 28:18 (15:8)

Szwecja:
Andersson M., Sjöstrand - Ekdahl Du Rietz 6, Carlen 5, Petersen 5 (1/1), Källman 4, Ekberg 3 (1/1), Anderson K. 1, Arrhenius 1, Doder 1, Gustafsson 1, Lennartsson 1, Jernemyr, Karlsson L., Karlsson T.

Chile: Barrientos Castillo, Oliva Cifuentes - Feuchtmann Perez Em. 4 (1/1), Feuchtmann Perez Er. 3, Salinas Muñoz 3, Araya Proboste 2, Martinez Chavez 2, Donoso Andalaft 1, Jofre Alvarado 1, Maurin Garcia 1, Oneto Zuñiga 1, Chacana Araya, Cornejo Paredes, Maltez Muñoz, Micaly Castillo, Valenzuela Dupre.

Kary: 12 min (Carlen 2x, Karlsson T. 2x, Gustafsson, Jernemyr) - 4 min (Feuchtmann Perez Er., Martinez Chavez).

6 Chile 1 0 0 1 18:28 0

W piątkowe popołudnie dokończona zostanie pierwsza seria spotkań w grupie D. Na parkiecie hali w Göteborgu najpierw zobaczymy reprezentacje Korei Południowej i Argentyny (18:15), a tuż po godz. 20. pierwszy pojedynek rozegrają podopieczni Bogdana Wenty, którzy zmierzą się ze Słowacją. Oba jutrzejsze spotkania będą przez nasz portal specjalnie relacjonowane dla Państwa na żywo! Zapraszamy! Terminarz najbliższych spotkań gr. D: 14.01. - Korea Płd. - Argentyna - 18:15 14.01. - Polska - Słowacja - 20:15 15.01. - Chile - Korea Płd. - 16:15 15.01. - Słowacja - Szwecja - 18:15 15.01. - Argentyna - Polska - 20:15