EHF potwierdziła awans węgierskich szczypiornistów na MŚ

W sobotę reprezentacja Węgier w piłce ręcznej mężczyzn rozegrała wyjazdowe spotkanie rewanżowe fazy play-off z Bośnią i Hercegowiną w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata 2009. Pojedynejk ten w II połowie został przerwany przy stanie 24:27 dla gości.

Wojciech Święch

Sędziowie z Islandii - Anton Gylfi Pálsson oraz Hlynur Leifsson - w 49. minucie przerwali mecz. Na parkiecie hali sportowej Skenderija w Sarajewie znalazły się bowiem różne przedmioty rzucane przez bałkańskich kibiców. Próby uspokojenia miejscowych sympatyków szczypiorniaka nie przyniosły efektu.

Teraz Europejksa Federacja Piłki Ręcznej (EHF) uznała wynik 24:27 (12:18) za oficjalny. Należy przypomnieć, iż 7 czerwca w Gyöngyösi Madziarzy w pierwszym spotkaniu odnieśli zwycięstwo 27:25 (15:14). Awans na MŚ wywalczyli więc Węgrzy.

Bośniacki Związek Piłki Ręcznej za zachowanie swoich sympatyków będzie musiał zapłacić karę finansową w wysokości 7,5 tysiąca euro. Ponadto Bośnia i Hercegowina dwa najbliższe oficjalne mecze organizowane pod auspicjami EHF będzie zmuszona rozegrać bez udziału publiczności. Bośniacy mają trzy dni na złożenie odwołania od powyższej decyzji.