Liderzy na fali, porażka ŚKPR w hicie kolejki - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Za nami inauguracyjna kolejka drugiej rundy na parkietach II ligi. Faworyci w poszczególnych grupach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa a walka o upragniony awans staje się coraz bardziej zacięta. Trzecią porażkę w sezonie zanotowali zawodnicy ŚKPR Świdnica, która znacznie oddala ich szanse na bezpośredni awans do I ligi.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa I

Bardzo słabo rozpoczęli rundę rewanżową szczypiorniści ŚKPR Świdnica, którzy w Lesznie zostali pokonani przez miejscowy Arot. Początek spotkania był w wykonaniu świdniczan katastrofalny. Przez blisko 10 minut nie potrafili zdobyć bramki, gdzie gospodarze na swoim koncie mieli ich sześć. Podopieczni Krzysztofa Mistaka próbowali mozolnie odrabiać straty. Niestety na ich drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz miejscowych Edward Madaliński, który po raz kolejny w sezonie został jednym z bohaterów leszczyńskiego Arot-u. Gospodarze dzięki temu zwycięstwu umocnili się na pozycji lidera a świdnickiej drużynie pozostało już chyba tylko walczyć o miejsce dające grę w barażach. ŚKPR po tej porażce spadł na czwartą pozycję w tabeli.

Emocjonującą drugą połowę obejrzeli kibice zgromadzeni na hali w Kaliszu. Zawodnicy Szczypiorna po kiepskiej pierwszej odsłonie, którą przegrali 14:10, w drugiej realnie mogli myśleć o zdobyczy punktowej. Sobotnim rywalem była Żagiew Dzierżoniów. Zespół z Dolnego Śląska przed tym meczem zajmował trzecią pozycję. Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była bardzo słaba. Dopiero po przerwie zawodnicy Walentego Winokurowa wyszli z szatni bojowo nastawieni do walki z silniejszym rywalem. Szybko odrobili stratę by po chwili wypracować sobie dwubramkową przewagę. Do końcowego gwizdka gra była bardzo wyrównana, lecz szczęście stało po stronie Żagwi. Dwa punkty zapewnił gościom 35-letni Adam Steczek, który po zakończeniu kariery w Zagłębiu Lubin postanowił przenieść się do Dzierżoniowa.

Udał się rewanż szczypiornistom MKS-u Poznań za porażkę w pierwszej kolejce sezonu z Krokusem Bystrzyca Kłodzka. Gospodarze bez większych problemów rozprawili się z przyjezdnymi, którym do przerwy pozwolili rzucić zaledwie 8 bramek. Dzięki temu zwycięstwu poznaniacy awansowali na trzecie miejsce. Bardzo zacięty pojedynek obejrzeli kibice w Komprachcicach, gdzie OSiR zaledwie jedną bramką pokonał Tęcze Kościan. Bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową zespoły Orlika Brzeg, Sparty Oborniki oraz Olimpu Grodków, które odniosły pewne zwycięstwa. Brzeżanie pokonali 11 bramkami beniaminka z Nowej Soli. Zawodnicy z Obornik Wielkopolskich udali się w podróż do Oleśnicy. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się spartanie. Podobnie było i tym razem. Zwycięstwo pięcioma bramkami i dwa punkty powędrowały do Wielkopolski.

Efektowne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Olimpu Grodków, którzy w niedzielne południe pokonali na wyjeździe Zagłębie II Lubin. Goście z Opolszczyzny wygraną zawdzięczają głównie dzięki dobrej grze obronnej oraz szybkim kontratakom. Do przerwy grodkowianie pokazali kto rządzi na boisku i kto zdobędzie dwa punkty. Podopieczni Piotra Mieszkowskiego rozegrali kolejne dobre zawody, w których zdobyli łatwe punkty.

14 kolejka - 22/23.01.2011

Szczypiorno Kalisz - Żagiew Dzierżoniów 26:27 (10:14)

Orlik Brzeg - Jurist Nowa Sól 28:17 (14:9)

Arot Astromal Leszno - ŚKPR Świdnica 27:18 (15:10)

OSiR Komprachcice - Tęcza Kościan 24:23 (12:12)

MKS Poznań - Krokus Bystrzyca Kłodzka 33:24 (16:8)

Zagłębie II Lubin - Olimp Grodków 23:41 (10:21)

Pogoń Oleśnica - Sparta Oborniki Wlkp. 24:29 (7:15)

Tabela II Liga Mężczyzn gr. I

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>

Grupa II

Udaną sobotę miały dwa zespoły z Olsztyna. Na wznowienie rozgrywek odniosły cenne zwycięstwa. AZS UWM pokonał dziesięcioma bramkami LKS Kęsowo. Podopieczni Karola Adamowicza problemy z rywalem mieli tylko przez pierwsze 30 minut. Po przerwie na boisko wybiegł zupełnie inny zespół. Poprawił grę w obronie, co zaowocowało wyprowadzaniem szybkich i przede wszystkim skutecznych kontr. Z biegiem czasu przewaga gospodarzy rosła. Akademicy po tej wygranej plasują się na trzecim miejscu z 16 punktami.

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali Energetyka Gryfino. Piłkarze z Gryfina po spadku do II ligi mieli szybko powrócić na zaplecze Ekstraklasy. Tak się jednak raczej nie stanie. Energetycy pogubili już bardzo dużo punktów a ich strata do prowadzącego w tabeli Wybrzeża wynosi już 9 punktów. Młodzi zawodnicy Szczypiorniaka dzięki temu zwycięstwu awansowali na czwartą pozycję.

Pewne zwycięstwa odniosły zespoły wiodące prym w ligowych rozgrywkach. Druga w tabeli Pomezania Malbork pokonała zajmujący przedostatnie miejsce AZS PG Gdańsk. Gdańszczanie pierwszą połowę przespali zdobywając zaledwie 7 bramek. W drugiej odsłonie kibice zobaczyli bardziej zaciętą grę. Przyjezdni podnieśli poprzeczkę i gdyby nie przewaga wypracowana w pierwszej połowie to gospodarze mogliby drżeć o wynik. Prowadzący w tabeli zespół Wybrzeża Gdańsk pewnie na wyjeździe pokonał Alfę 99 Strzelno. Mecz bez większych emocji a na uwagę zasługuje zdobycz bramkowa Radosława Steege, który rzucił aż 16 bramek!

Pierwsze punkty w sezonie wywalczył Sokół Gdańsk, który na własnym parkiecie pokonał MKS Grudziądz. Mimo zwycięstwa gdańszczanie nadal zamykają ligową tabelę a do miejsca dającego utrzymanie się w lidze tracą 5 punktów.

12 kolejka - 22/23.01.2011

AZS UWM Olsztyn - LKS Kęsowo 34:24 (11:10)

WBS-Bank Szczypiorniak Olsztyn - Energetyk Gryfino 29:26 (12:11)

Sokół Gdańsk - MKS Grudziądz 26:24 (14:13)

Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS PG Gdańsk 40:22 (24:7)

Alfa 99 Strzelno - SHC Wybrzeże Gdańsk 28:46 (12:22)

Grupa III

Podobnie jak w innych grupach tak i w tej lider porażki nie poniósł. Zawodnicy ZEPTER-a AZS UW Warszawa we własnej hali pokonali ostatni w tabeli MUKS Legionowo. Było to dziesiąte z rzędu zwycięstwo szczypiornistów z Warszawy. ZEPTER szybko objął prowadzenie, które utrzymał do przerwy. W pewnym momencie przewaga zawodników ze stolicy wyniosiła aż 10 bramek. W drugiej części meczu zespoły wymieniały się ciosami. Dopiero w końcówce meczu doszło do rozluźnienia w szeregach gospodarzy i gościom udało się zbliżyć. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym, czterobramkowym zwycięstwem ZEPTER-a.

Zwycięstwa odniosły także zespoły wciąż walczące o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, AZS AWF Biała Podlaska oraz AZS UŁ PŁ Anilana Łódź. Biało-Podlaszczanie bez problemu poradzili sobie z Pabiksem Pabianice pokonując ich różnicą 17 bramek. Inaczej wyglądał mecz w wykonaniu trzeciej w tabeli Anilany Łódź. Po dość zaciętej walce wywieźli ważne punkty z Radomia, zwyciężając tamtejszą Deltę pięcioma bramkami. Do sporej niespodzianki doszło w Konstantynowie Łódzkim gdzie Włókniarz po emocjonującym spotkaniu uległ akademikom z Lublina. Szczypiorniści AZS-u pod wodzą Mieczysława Grandy zrewanżowali się konstantynowianom za porażkę w pierwszym spotkaniu. Były to pierwsze wyjazdowe punkty zdobyte przez szczypiornistów z Lublina.

Zgodnie z zapowiedzią najbardziej interesującym meczem tej grupy był pojedynek pomiędzy Trójką Ostrołęką a MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Po zaciętej walce spotkanie wygrali gospodarze z Ostrołęki. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie "bramka za bramkę". Na przerwę obie ekipy schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu podopiecznych Andrzeja Nocnego. Dopiero w 50 minucie zakreśliła się przewaga szczypiornistów z Białegostoku, którzy prowadzili już czteroma bramkami. Nie potrafili oni jednak utrzymać prowadzenia do końca spotkania i ostatecznie ulegli Trójce 34:32.

10 kolejka - 22/23.01.2011

Delta Radom - AZS UŁ PŁ Anilana Łódź 23:28 (13:15)

Włókniarz Konstantynów - AZS UMCS Lublin 24:25

AZS AWF Biała Podlaska - SPR Pabiks Pabianice 36:19

Trójka Ostrołęka - MOKS Słoneczny Stok 34:32 (15:16)

ZEPTER AZS UW Warszawa - MUKS Legionowo 34:30 (16:9)