Pogoń nie zwalnia tempa - relacja z meczu Grunwald-Allegro Poznań - GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin

Szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin wygrali z niepokonanym od sześciu kolejek Grunwaldem Poznań 39:30 (14:14). Zwycięstwo byłoby bardziej okazałe gdyby nie końcówka pierwszej połowy, w której grający w przewadze szczecinianie stracili cztery bramki z rzędu.

Marek Kaczyński

- W kolejnym spotkaniu nie potrafimy być od początku do końca skoncentrowani i mamy "swoje 5 minut" - stwierdził Prezes Klubu i najskuteczniejszy zawodnik meczu Paweł Biały.

Wyrównana walka na boisku trwała tylko w pierwszym kwadransie gry, kiedy wynik oscylował wokół remisu. W kolejnych 10 minutach rozpędzający się szczecinianie powiększali przewagę, by w 26 minucie prowadzić już 14:9. Ostatnie 4 minuty do znudzenia przypominały te z ostatniego spotkania z Reflex Miedź Legnica. Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu szczecinian była tragiczna. Grając w przewadze dali sobie wbić cztery bramki, kilka sekund przed końcem pierwszej połowie stracili jeszcze jedną i po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis po 14.

Początek drugiej odsłony wyrównany był tylko do 35 minuty. Później na boisku dominowała już tylko GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin. Doskonale funkcjonowała obrona dowodzona na środku przez Tomasza Malesę i Radosława Wolskiego, a ze 100 % skutecznością szybkie kontry wykańczał Paweł Biały. Szczecinianie ostatecznie wygrali 39:30, a ostatnią bramkę w meczu zdobył efektowną wrzutką Marek Suszka.

Zwycięstwem w Poznaniu szczecinianie potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję ,w której są od początku rundy rewanżowej. Wygrali z Grunwaldem niepokonanym od sześciu kolejek. Niepokoją jedynie przestoje, które zdarzają się ostatnio w każdym spotkaniu.

Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa, a po niej Grunwald Allegro na własnym parkiecie podejmie Juranda Ciechanów, natomiast GAZ-SYSTEM zmierzy się z niepokonanym w rundzie rewanżowej Techtransem Wójcik-Meble Elbąg.

Grunwald-Allegro Poznań - GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin 30:39 (14:14)

Grunwald Allegro Poznań: Tarko, Kulczyński - Draszkiewicz 8, Martyński 5, Pachulicz 4, Guraj 3, Adamczak 3, Suwisz 2, Kaczmarek 2, Matlach 1, Wachowiak 1, Krystkowiak 1.

GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin: Ligarzewski, Skowron - Biały 11, Masiak 6, Krupa 4, Suszka 4, Malesa 3, Ringwelski 2, Frelek 2, Wolski 2, Marcinkian 2, Jedziniak 2, Królik 1, Rojek.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.