Nielba lepsza w wojnie nerwów - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - Nielba Wągrowiec

To był mecz o przysłowiowe "cztery punkty". Obie drużyny walczą bowiem o utrzymanie w Superlidze i każda zdobycz punktowa jest dla nich na wagę złota. Spotkanie było niezwykle nerwowe, do czego niestety przyczynili się także sędziowie, którzy pogubili się szczególnie w drugiej połowie. Wojnę nerwów wygrała Nielba i oddaliła od siebie, przynajmniej na jakiś czas, widmo degradacji z ligi.

Michał Ostafijczuk

Podopieczni Giennadija Kamielina lepiej zaczęli spotkanie i już w 6. minucie prowadzili 5:2. Przyjezdni grali dobrze w defensywie, a Piotrkowianin popełniał proste błędy. Po dwudziestu minutach na świetlnej tablicy widniał wynik 12:7 dla Nielby. Nadzieje na korzystny wynik podtrzymywał w zespole gospodarzy Łukasz Achruk. To był jego dzień. Piotrkowski rozgrywający zdobywał bramki jak na zawołanie, popisując się rzadko oglądanymi na parkietach rzutami z biodra. W końcówce pierwszej połowy kilka efektownych zagrań pokazał także Przemysław Matyjasik i na przerwę Nielba schodziła z dwubramkowym prowadzeniem 16:14.

W drugiej części gry Piotrkowianin dwukrotnie doprowadzał do remisu (17:17, 20:20), ale po chwili Nielba znów odskakiwała na dwie-trzy bramki. W ważnych momentach nie mylili się: Przemysław Krajewski i Łukasz Gierak. Najważniejszego gola meczu rzucił jednak Dawid Przysiek. Na dwie minuty przed końcem, po jego trafieniu, Nielba prowadziła 29:26 i stało się jasne, że wywiezie z Piotrkowa dwa punkty. Wynik spotkania ustalił Michał Matyjasik, ale była to bramka na "otarcie łez".

- Nasza sytuacja jest bardzo trudna. Przegraliśmy kolejne arcyważne spotkanie i zostajemy z dziesięcioma punktami na koncie. Mogę jednak zapewnić naszych kibiców, że będziemy walczyć do końca o utrzymanie i nie składamy jeszcze broni - mówił po spotkaniu grający trener Piotrkowianina Tomasz Matulski.

- Gramy teraz z Wisłą Płock i Vive Kielce. Zdobycz punktowa w tych spotkaniach byłaby cudem, dlatego musimy skupić się na pozostałych meczach i powalczyć w nich o punkty. Na pewno mamy jeszcze szanse na utrzymanie, chociaż po tej porażce znacznie one zmalały - dodał zdobywca pięciu bramek Piotr Masłowski.

MKS Piotrkowianin - Nielba Wągrowiec 27:29 (14:16)