Mistrzynie pokazały klasę! (wyniki)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W sobotę szczypiornistki występujące w PGNiG Superlidze rozegrały spotkania 20. kolejki. W najciekawszym meczu SPR Lublin zmierzył się z Vistalem Łączpolem Gdynia.

W tym artykule dowiesz się o:

W derbach Dolnego Śląska emocji nie było. Piłkarki ręczne KGHM METRACO Zagłębie Lubin bez najmniejszych kłopotów pokonały KPR Jelenia Góra. Podopieczne Bożeny Karkut już w 10 minucie prowadziły 7:2 i z upływem czasu powiększały swoje prowadzenie. Miedziowe wygrały różnicą 21 bramek i potwierdziły swoją dominację w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Tradycyjnie świadkami jednostronnego widowiska byli kibice w Tczewie, gdzie miejscowy beniaminek podejmował Piotrcovię Piotrków Tryb. Zespół Roberta Nowakowskiego, pomimo problemów kadrowych, nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem ostatniej drużyny ligi. W 10 minucie Piotrcovia prowadziła już 10:6. Później co prawda tczewianki nieco zniwelowały straty 10:12, jednak na więcej nie było je stać. Szczypiornistki z Piotrkowa Tryb. z każdą upływającą minutą "odjeżdżały" rywalkom, by ostatecznie wygrać różnicą 14 bramek.

Łatwej przeprawy nie miały szczypiornistki Politechniki Koszalińskiej. Zespół Waldemara Szafulskiego musiał się sporo namęczyć by wywalczyć kolejne dwa punkty w konfrontacji z AZS AWF Sport Concept Wrocław. Piłkarki ręczne z Dolnego Śląska przystąpiły do spotkania niezwykle zdeterminowane i żądne zwycięstwa, które przedłużyłoby ich nadzieje na udział w fazie play-off. W akademickich derbach górą były jednak zawodniczki z Koszalina, które wygrały skromnie 22:21.

Interesująco było również w Kielcach, gdzie zmierzyły się dwie drużyny walczące o awans do fazy play-off. Szczypiornistki miejscowego KSS-u podejmowały Ruch Chorzów. Spotkanie rozpoczęło się po myśli chorzowianek, które w pierwszej połowie meczu posiadały 1-2 bramkowe prowadzenie. Podopieczne Janusza Szymczyka kontrolowały wynik do 45 minuty. Wówczas nieoczekiwanie inicjatywę przejęły kielczanki, które szybko odskoczyły rywalkom na trzy bramki. Szczypiornistki z Górnego Śląska zaskoczone nagłym odwróceniem ról nie były już w stanie zmienić losów pojedynku i zakończyły mecz bolesną porażką 23:28.

W najciekawszym spotkaniu 20. kolejki SPR Lublin podejmował Vistal Łączpol Gdynia. Pojedynek mistrzyń Polski z dynamicznie budowaną nową potęgą polskiego żeńskiego handballa budził wiele emocji. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gdynianek, które w pierwszych minutach meczu nadawały ton rywalizacji, prowadząc w 21 minucie 13:11. Wówczas nastąpił przełomy dla losów spotkania zwrot akcji. Trzy bramki z rzędu zdobyły mistrzynie Polski, co pozwoliło im objąć prowadzenie 14:13. Jeszcze przed przerwą przewaga SPR-u wzrosła do trzech trafień 19:16. W drugiej połowie meczu zespół SPR-u systematycznie powiększał swoje prowadzenie. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego były momentami bezsilne i nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki z doświadczonymi lubliniankami. W 45 SPR prowadził już 27:19. Ostatecznie mistrzynie Polski wygrały 35:29 i potwierdziły tezę, iż ich forma przed fazą play-off rośnie.

KGHM METRACO Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 42:21 (23:7)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 10, Joanna Obrusiewicz 7, Klaudia Pielesz 6; dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 6, Monika Odrowska i Agnieszka Kocela po 5.

Latocha Sambor Tczew - MKS Piotrcovia 27:41 (15:22)

Najwięcej bramek: dla Latochy - Urszula Czarnecka 8, dla Piotrcovii - Aleksandra Mielczewska 9.

Politechnika Koszalińska - AZS AWF Sport Concept Wrocław 22:21 (11:9)

Najwięcej bramek: dla KU AZS - Tatiana Bilenia 5, Joanna Dworaczyk, Joanna Chmiel i Dorota Błaszczyk po 4, dla AZS AWF - Grażyna Pietras 6, Martyna Rupp i Małgorzata Król po 3.

KSS Kielce - Ruch Chorzów 28:23 (13:14)

Najwięcej bramek: dla KSS - Mariola Gedroit 7, Katarzyna Grabarczyk, Kinga Abramauskaite i Marzena Paszowska po 4, dla Ruchu - Anna Pawlik 7, Karolina Radoszewska 5.

SPR Lublin - Vistal Łączpol Gdynia 35:29 (19:16)

Najwięcej bramek: dla SPR - Sabina Włodek 9, Małgorzata Kucińska 7, Kristina Repelewska 6, dla Vistalu - Stefania Lazar 8, Karolina Szwed 4.