MMTS nie dał szans Miedzi, cenne punkty Nielby (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali trzy spotkania w ramach 19. kolejki. Pewne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn, którzy pokonali przed własną publicznością Reflex Miedź Legnica.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie pomiędzy MMTS-em Kwidzyn a Reflex Miedzią Legnica zapowiadało się interesująco. Wicemistrzowie Polski chcieli podreperować swój dorobek punktowy przed trudną końcówką rundy zasadniczej, natomiast legniczanie liczyli na wywalczenie cennych oczek w walce o utrzymanie. W pierwszej połowie spotkania obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, na parkiecie nie była widoczna różnica lokat jaka dzieli w tabeli obie drużyny. W drugiej połowie dominowali już wicemistrzowie Polski, którzy szybko "odskoczyli" na kilka bramek. Legniczanie nie byli w stanie zagrozić miejscowych i doznali kolejnej wysokiej porażki.

W Wągrowcu doszło do arcyważnego spotkania dla losów awansu do fazy play-off. Piłkarze ręczni miejscowej Nielby podejmowali Zagłębie Lubin. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 6:1. Słaby początek spotkania w wykonaniu Zagłębia okazał się kluczowy dla losów pojedynku. Miedziowi musieli "gonić" wynik, wągrowczanie jednak utrzymywali bezpieczną przewagę bramkową, która momentami wynosiła nawet siedem bramek. W końcówce spotkania podopieczni Jerzego Szafrańca "podgonili" wynik, jednak cenne punkty zostały w Wągrowcu. Czy był to ostatni mecz Zagłębia pod wodzą Szafrańca?

Zdecydowanie najmniej emocji dostarczył pojedynek w Gorzowie Wlkp. Walczący o utrzymanie beniaminek nie był w stanie zagrozić dobrze dysponowanym szczypiornistom z Płocka. Nafciarze od pierwszych minut przeważali i systematycznie budowali przewagę bramkową, skończyło się na piętnastu trafieniach. Kolejny mecz z udziałem Orlen Wisły był jednostronnym widowiskiem.

MMTS Kwidzyn - Reflex Miedź Legnica 30:23 (13:10)
Najwięcej bramek: dla MMTS - Maciej Mroczkowski 5, Robert Orzechowski 5; dla Refleksu - Adam Skrabania 5.

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 29:28 (14:10)
Najwięcej bramek: dla Nielby - Dawid Przysiek 8, Przemysław Krajewski 6, Łukasz Gierak 5; dla Zagłębia - Michał Stankiewicz 7, Bartłomiej Tomczak 5, Tomasz Kozłowski 5.

GSPR Gorzów Wlkp. - Orlen Wisła Płock 25:40 (13:20)
Najwięcej bramek: dla GSPR - Arkadiusz Bosy 6, Filip Kliszczyk 5; dla Wisły - Adam Wiśniewski 8, Arkadiusz Miszka 6, Paweł Paczkowski 5.