10 bramek Kudłacz! Györ pierwszym półfinalistą - podsumowanie 4. kolejki 1/4 finału Ligi Mistrzyń

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Za nami 4. kolejka 1/4 finału Ligi Mistrzyń. Kolejny świetny występ zanotowała jedyna Polka w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie - Karolina Kudłacz. Reprezentantka Polski w spotkaniu z węgierskim Györi AUDI ETO KC zdobyła 10 bramek! Niestety jej zespół uległ Węgierkom i na pewno nie awansuje do półfinału Champions League.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa I

Aż 76 bramek obejrzeli kibice zgromadzeni w Ljubljanie, gdzie słoweński RK Krim Mercator Ljubljana podejmował "Buducnost" Podgorice. Oba zespoły przed spotkaniem miały po 2 punkty. Stawka tego meczu była więc spora - zwycięzca pozostawał w grze o awans do półfinału. Drużyny postawiły na atak, czego najlepszym dowodem jest wysoki wynik po pierwszej części meczu - 23:19 na korzyść przyjezdnych. "Buducnosti" w drugiej połowie udało utrzymać się wypracowane prowadzenie i w efekcie to Czarnogórzanki mogły po końcowej syrenie cieszyć się ze zwycięstwa 40:36. Przyjezdne do triumfy poprowadził tercet Bojana Popović - Ana Djokić - Katarina Bulatović (wszystkie po 8 bramek), które łącznie rzuciły aż 24 bramki! W słoweńskiej drużynie nie zawiodła liderka Andrea Lekić (7 trafień), która od nowego sezonu będzie występować w węgierskim Györi AUDI ETO KC.

Najciekawszym pojedynkiem 4. kolejki spotkań była konfrontacja C.S. "Oltchim" Rm. Valcea - Itxako Reyno De Navarra. Pierwsza połowa tego pojedynku była niezmiernie wyrównana, gra toczyła się "bramka za bramkę". Do przerwy na tablicy wyników skromne, jednobramkowe prowadzenie podopiecznych Anji Andersen - 12:11 (30'). Po zmianie stron rumuńska maszynka zaczęła szwankować. Hiszpanki grające z zimną krwią, niezwykle dojrzale skrupulatnie punktowały rywalki. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego dużo współpracowała z obrotową Begonią Fernandez. Zawodniczka ta była najlepszym strzelcem w swoim zespole, rzucając mistrzom Rumunii 7 bramek. W Valcei prym wiodła filigranowa lewoskrzydłowa Valentina Ardean Elisei - 6 trafień, jednak to po końcowym gwizdku szał radości ogarnął przyjezdne, które są o krok od wywalczenia największego sukcesu w historii klubu - awansu do półfinału Ligi Mistrzyń.

Wyniki 4. kolejki grupy I

RK Krim Mercator Ljubljana - "Buducnost" Podgorica 36:40 (19:23)

C.S. "Oltchim" Rm. Valcea - Itxako Reyno De Navarra 22:25 (12:11)

Tabela Grupy 1 Ligi Mistrzyń

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>
1Itxako Reyno De Navarra4301108:1036
2"Buducnost" Podgorica4202118:1174
3C.S. "Oltchim" Rm. Valcea320199:984
4RK Krim Mercator Ljubljana4103122:1292

Grupa II

Pewne dwa punkty zgarnęły szczypiornistki norweskiego Larviku. Skandynawski zespół bez jakichkolwiek problemów odprawił z kwitkiem rosyjskie Dinamo Wołgograd - 32:23. Norweżki od pierwszego gwizdka sędziego przejęły inicjatywę, narzucając swój styl gry. Skuteczna, agresywna obrona powodowała szereg zamieszania w poczynaniach Rosjanek, które notowały sporą liczbę strat. W efekcie do przerwy pięciobramkowa zaliczka przyjezdnych - 16:11. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku niepodzielnie rządził jeden zespół - Larvik. Przewaga Norweżek systematycznie powiększała się, by z końcową syreną wyniosła różnicę 9 bramek. Świetne spotkanie rozegrała prawa rozgrywająca - Linn Jorum Sulland. Wspomniana zawodniczka aż 12 razy wpisała się do meczowego protokołu. Wśród Rosjanek błyszczała 19-letnia KSenia Milova - 8 trafień.

Koncert dwóch zawodniczek - tak w skrócie można opisać pojedynek HC Lipsk - Györi AUDI ETO KC. Zamykające tabele podopieczne Heine Jensena podejmowały fantastycznie spisujące się mistrzynie Węgier. Do przerwy aż sześciobramkowe prowadzenie wypracowały sobie przyjezdne - 16:10 (30'). Madziarki po zmianie stron kontynuowały przebieg meczu, nie dając rozwinąć skrzydeł niemieckiej drużynie. Mimo kapitalnej postawy Karoliny Kudłacz, która dla swojego zespołu 10 bramek, gospodynie musiały przełknąć gorycz porażki. HC Lipsk pozostał jedynym zespołem bez zwycięstwa. Kibice i zawodniczki Lipska z pewnością na długi czas zapamiętają Anitę Görbicz, autorkę 12 bramek dla ekipy Csaby Konkoly.