Bramkarz: Sören Rasmussen (SG Flensburg-Handewitt) [1]
Duńczyk, będący na co dzień zmiennikiem Dana Beutlera dostał szansę gry od pierwszych minut meczu w konfrontacji z Bośnią Sarajewo. Rasmussen strzegący swojej "świątyni" rozegrał kapitalne zawody, odbierając gościom chęć do gry. Jego skuteczne interwencje owocowały błyskawicznymi kontrami, a w efekcie powiększaniem prowadzenia. Rasmussen był ojcem sukcesu w spotkaniu kończącym fazę grupową Ligi Mistrzów.
Lewe skrzydło: Samuel Honrubia (Montpellier Agglomeration) [1]
Złoty medalista mistrzostw świata zarówno w kadrze jak i w klubie jest w cieniu Michaela Guigou. W arcyważnym spotkaniu z MKB Veszprém to jednak Honrubia wyszedł w podstawowym składzie. Szkoleniowiec Montpellier trafił w dziesiątkę, bowiem 24-latek był najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu, wykańczając w niezwykle efektowny sposób każdą możliwą sytuację do zdobycia bramki. Honrubia do meczowego protokołu wpisał się 7-krotnie, walnie przyczyniając się do triumfu nad mistrzami Węgier.
Lewe rozegranie: Jonas Larholm (AaB Handball) [1]
Szwedzki rozgrywający był niekwestionowanym liderem w rywalizacji z Pick Szeged. Motor napędowy reprezentacji "Trzech Koron" wicemistrzom Węgier zaaplikował aż 11 bramek. Oprócz fenomenalnej dyspozycji rzutowej, Larholm równie często asystował co bez wątpienia uczyniło go MVP tego spotkania. Choć jego zespół nie miał już jakichkolwiek szans na awans, pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, odnosząc zasłużone zwycięstwo, honorowo żegnając się z tegoroczną Ligą Mistrzów.
Środek rozegrania: Pavel Atman (DYNAMO Mińsk) [2]
Rosjanin od dłuższego czasu jest postacią numer jeden w swoim zespole. 23-latek imponuje niesamowitą skocznością i świetnym przygotowaniem motorycznym. Atman w spotkaniu z "Czechowskimi Niedźwiedziami" siał postrach w defensywie mistrzów Rosji. Jego 8 bramek przyczyniło się do sensacyjnego remisu na niezwykle trudnym i niegościnnym dla rywali terenie, jednak mimo urwania punktu mistrzowie Białorusi musieli przełknąć gorzką pigułkę jaką było zajęcie 5. miejsca w fazie grupowej, co spowodowało koniec przygody z Champions League.
Prawe rozegranie: Christian Zeitz (THW Kiel) [1]
Leworęczny rozgrywający mistrzów Niemiec wielokrotnie posyłał atomowe rzuty w kierunku bramki strzeżonej przez Marcusa Cleverly. Choć Zeitz nie grzeszy warunkami fizycznymi, skutecznie wyprowadzał w pole kielecką defensywę. Urodzony w Heidelbergu zawodnik, w starciu z mistrzami Polski zdobył 6 bramek, będąc wyróżniającą się postacią. 30-latka z pewnością na długo zapamiętają kibice i zawodnicy Vive Targi Kielce.
Prawe skrzydło: Gasper Marguc (Celje Pivovarna Laško) [2]
20-letni wychowanek Celje Pivovarny Laško wyrasta z każdym meczem na skrzydłowego wielkiego formatu. Gaspar Marguc po raz kolejny zanotował kapitalny występ, co powinno być przestrogą dla reprezentacji Polski, która już niedługo będzie się mierzyć ze Słowenią w ramach eliminacji do ME 2012. Choć zawodnik ten ma ledwie 180 cm wzrostu i nie grzeszy swoją posturą, imponuje techniką i łatwością z jaką wypracowuje sobie bramkowe sytuacje. Gra bez jakiegokolwiek respektu dla rywali a w meczu z Barceloną po raz kolejny zanotował dwucyfrową liczbę bramek - 10.
Kołowy: David Juricek (Montpellier Agglomeration) [2]
Czeski obrotowy mistrza Francji po raz kolejny dał o sobie znać. Juricek uczynił to w najlepszym i najważniejszym momencie fazy grupowej - spotkaniu z węgierskim MKB Veszprém, które decydowało o pierwszym miejscu w tabeli na koniec fazy grupowej. Postawny zawodnik z zimną krwią wykorzystywał liczne podania od swoich rozgrywających. Juricek wywalczył parę rzutów karnych i dwuminutowych wykluczeń, dokładając do tego pięć bramek.
Ławka rezerwowych:
Bramkarz: Andreas Palicka (THW Kiel) [1]
Lewe skrzydło: Radoslav Antl (TATRAN Presov) [1]
Lewe rozegranie: Nenad Bilbija (Cuatro Rayas Valladolid) [1]
Środek rozegrania: Aron Palmarsson (THW Kiel) [2]
Prawe rozegranie: Olafur Stefansson (Rhein-Neckar Löwen) [1]
Prawe skrzydło: Victor Tomas (FC Barcelona Borges) [2]
Kołowy: Renato Sulić (MKB Veszprém) [3]
* Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl