Bundesliga: Hamburg i Kiel gromią, cztery bramki braci Lijewskich

Po tygodniowej przerwie związanej z meczami reprezentacyjnymi w ramach eliminacji mistrzostw Europy, do gry powrócili szczypiorniści niemieckiej Bundesligi. Kolejne pewne zwycięstwo zanotowała ekipa HSV Hamburg, która umocniła się na pozycji lidera.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po pierwsze w klubowej historii mistrzostwo Niemiec coraz pewniej kroczy drużyna HSV Hamburg. Podopieczni Martina Schwalba, który niedawno wybrany został na najlepszego szkoleniowca 2010 roku w Niemczech, tym razem nie dali najmniejszych szans zajmującej ostatnie miejsce w tabeli ekipie DHC Rheinland. Hamburczycy już w pierwszych minutach spotkania osiągnęli znaczącą przewagę (5:0 - 11. min), którą z każdą minutą stopniowo powiększali, by ostatecznie zwyciężyć różnicą aż czternastu bramek (28:14) i umocnić się na pozycji lidera Bundesligi.

W ekipie HSV nie zabrakło oczywiście dwójki polskich szczypiornistów - Marcin Lijewski zdobył jedną bramkę, a jego młodszy brat Krzysztof zapisał na swoim koncie trzy trafienia. Ponadto w drużynie DHC wystąpił były reprezentant Polski Maciej Dmytruszyński, który zaledwie raz wpisał się na listę strzelców.

W drugim środowym pojedynku nadspodziewanie łatwe zwycięstwo odniosła ekipa THW Kiel, która pokonała Frisch Auf! Göppingen 21:33. Przed rozpoczęciem spotkania szkoleniowiec gospodarzy Velimir Petković zapowiadał bardzo ostrą i wyrównaną walkę, jednocześnie przywołując wcześniejsze znakomite wyniki jego podopiecznych, którzy na własnym parkiecie ograli już HSV Hamburg oraz Rhein-Neckar Löwen. Tym razem drużyna polskiego golkipera Adama Weinera nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z ekipą popularnych Zebr. Podopiecznych Alfreda Gislassona do zwycięstwa poprowadzili Thierry Omeyer oraz Momir Ilić (5 bramek). Dla kilończyków było to dwudzieste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

SG Flensburg-Handewitt - MT Melsungen 33:26 (18:13)
Najwięcej bramek: Eggert 16 (11/12), Boesen 5, Svan Hansen 5; dla Melsungen - Allendorf 5 (3/4), Schweikardt 5 (1/1), Karipidis 4 (2/3).

HSV Hamburg - DHC Rheinland 28:14 (15:7)
Najwięcej bramek: dla HSV - Kraus 5 (2/2), Lindberg 4 (1/3), Vori 4; dla Rheinland - Böhm 5, Mahé 4 (1/2), Holst 2 (2/2).

Frisch Auf! Göppingen - THW Kiel 21:33 (9:18)
Najwięcej bramek: dla Göppingen - Kneule 4, Späth 4, Kaufmann 3; dla Kiel - Ahlm 5, Ilić 5 (2/3), Zeitz 5.