Ten ostatni, akademicki kwadrans - relacja z meczu AZS AWF Sport Concept Wrocław - KPR Jelenia Góra

Po bardzo zaciętym meczu o utrzymanie w ekstraklasie, AZS AWF Sport Concept Wrocław pokonał KPR Jelenia Góra 33:30 (18:13). Zwycięstwo akademiczek mogłoby być znacznie wyższe, gdyby gospodynie nie przespały ostatniego kwadransa.

Waldemar Wójcik

Już na przedmeczowej rozgrzewce obydwa zespoły były w pełnej koncentracji. Zazwyczaj na hali rozgrzewce towarzyszy śmiech i rozluźniona atmosfera. Tym razem na twarzach piłkarek malowały się skupienie i koncentracja.

Mecz rozpoczął koronkową akcją AZS AWF, a skończyła leworęczna Ewa Perek na 1:0. Pierwsza bramka w meczu poderwała przyjezdne. Na prowadzenie jeleniogórzanki strzałem pod poprzeczkę wyprowadziła Joanna Załoga. Ta przewaga w 9. minucie wzrosła do stanu 4:7 i wtedy o czas poprosił trener wrocławianek Marek Karpiński.

Przerwa w grze uspokoiła nerwy gospodyń, które najpierw doprowadziły do remisu 10:10, a od strzału na 11:10 leworęcznej prawoskrzydłowej Aleksandry Wynnyk wrocławianki nie oddały prowadzenia aż do końca meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:13. Dokładnie w środku drugiej odsłony wrocławianki prowadziły aż 9 bramkami, kiedy to tuż po wejściu na boisko Alina Antoszewska strzeliła celnie i na tablicy świetlnej wynik brzmiał: 26:17.

Myliłby się ktoś, kto w tym momencie stawiałby na wysoką wygraną AZS AWF. A KPR był, po trzeciej karze dwuminutowej i tym samym czerwonej kartce dla Marty Dąbrowskiej, na przysłowiowej równi pochyłej...

Zdecydował ostatni kwadrans spotkania. Najpierw liderka akademiczek Grażyna Pietras "popisała się" 3 (sic) zgubieniami piłki, potem Aleksandra Wynnyk dwukrotnie podała niecelnie, a wątpliwego dzieła dokończyła Alicja Łukasik, która w głupi sposób zarobiła karę dwuminutową, a następnie 10 sekund przed końcem sprezentowała piłkę Agnieszce Koceli, która zdążyła strzelić tym samym 30. bramkę dla przyjezdnych.

O utrzymaniu się w ekstraklasie decydować będzie wynik dwumeczu tych drużyn. Jak słusznie, choć z przekąsem, zauważyła prawoskrzydłowa Aleksandra Wojt: - Zadbałyśmy o podwyższony poziom adrenaliny we własnych szeregach przed rewanżem w Jeleniej Górze...

AZS AWF Concept Wrocław - KPR Jelenia Góra 33:30 (18:13)