Ruchy transferowe w Mielcu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Działacze Stali mają z głowy jeden problem. Chodzi tu o obsadzenie bramki mieleckiej drużyny, która po roku przerwy wraca do elity polskiego szczypiorniaka. Pod koniec tygodnia uzgodniono wypożyczenie Bartłomieja Pawlaka, który ostatnio występował w rezerwach Vive Kielce.

Warto przypomnieć, że młody bramkarz w swojej karierze reprezentował już barwy mieleckiej Stali. Było to w drugiej połowie sezonu 2006/2007, kiedy Stal występowała jeszcze w ekstraklasie. W tym czasie Pawlak pokazał się z dobrej strony w kilku spotkaniach i poważnie zastanawiano się nad pozyskaniem go na dłużej. W pamięci niejednego kibica z pewnością został obraz, gdy w jednym ze spotkań rzutem przez całe boisko zdołał pokonać bramkarza przeciwników.

Ciągle nie ma pewności kto oprócz Pawlaka będzie bronił w mieleckiej bramce. Chęć gry w Mielcu wyraża Krzysztof Lipka, który przez kilka lat z powodzeniem występował w Stali. Gdyby doszło do jego powrotu, Adam Turowski, który ostatnio pełnił rolę etatowego pierwszego bramkarza mógłby zostać wypożyczony do Wisły Sandomierz.

Oprócz wzmocnień przyszedł czas również na pożegnania. Jest raczej przesądzone, że w najbliższym sezonie w barwach mieleckiego klubu nie zobaczymy Łukasza Kandory, który nosi się z zamiarem przejścia do Śląska Wrocław.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)