Damy Radę obronili Puchar Polski

W Pucharze Polski, który odbywał się w Świnoujściu wzięło udział 6 ekip. Pierwszy dzień zawodów to mecze w systemie "każdy z każdym". Inowrocławianie rozpoczęli ten turniej od zdecydowanego zwycięstwa 2:0 nad młodzieżą z Chrzanowa.

Redakcja
Redakcja
W kolejnym pojedynku Inowrocławianie po shot out'ach wygrali z zespołem BHT GRU "Juko" Poznań 2:1. Kolejnym przeciwnikiem byli odwieczni rywale w Pucharze Polski - SMS Rondel Team Legnica. Niestety zawodnicy Damy Radę przegrali spotkanie 0:2. Gwardia Koszalin była kolejnym rywalem Kujawiaków. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando aktualnych wicemistrzów Polski, którzy pewnie wygrali 2:0. Ostatnie spotkanie BHT Damy Radę rozegrali z drugim zespołem Chrzanowa zakończone pewnym zwycięstwem. Damy Radę Inowrocław zajęli w grupie 3. miejsce i w półfinale zmierzyli się z GRU "Juko" Poznań. Poznaniacy bardzo chcieli odgryźć się za sobotnią porażkę. Mecz przez cały czas układał się dobrze dla zawodników z Inowrocławia. Świetnie w obronie spisywał się Przemysław Żywotki oraz (gościnnie występujący w bramce pod nieobecność Bartka Makowskiego) Przemysław Rozalski, natomiast w ataku brylował Mariusz Łukasiewicz oraz wspomniany wcześniej Żywocki. Inowrocławianie ostatecznie wygrali spotkanie 2:0 i spokojnie czekali na wynik drugiego półfinału. W finale Kujawiacy spotkali się z SMS Rondel Team Legnica, którzy pokonali w półfinale po bardzo zaciętym pojedynku Gwardie Koszalin 2:0. Pierwszy set układał się bardzo dobrze dla Inowrocławian, którzy grali bardzo efektowny, ale i przede wszystkim efektywny beach handball i set zakończył się pewnym zwycięstwem. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia legniczan 8:4. Od tego momentu Andrzej Grabowski, który powrócił do bramki, wraz z kolegami zamurowali bramkę i dopiero w końcówce seta "pozwolili" zdobyć bramkę zawodnikom z Legnicy. Ostatecznie drugi set zakończył się wynikiem 22:10 na korzyść Damy Radę i to oni mogli cieszyć się ze zdobycia po raz trzeci z rzędu Pucharu Polski. Na wyróżnienie zasługuje postawa rozgrywającego Jarosława Knopika, który bardzo dokładnie i mądrze podawał piłki kolegom, a oni pewnie zamieniali je na bramki za 2 punkty oraz Marcin Szych, który niesamowicie walczył o każdą piłkę w obronie. W najbliższy piątek Inowrocławianie wyjeżdżają do Starych Jabłonek na Finał Mistrzostw Polski. Wyjazd drużyny zaplanowany jest na godziny poranne, tak by przeprowadzić po południu trening na boiskach gdzie będą rozgrywane Mistrzostwa Polski. Zawodnicy Damy Radę podbudowani obronieniem Pucharu Polski będą chcieli wywalczyć także złoto, które utracili w zeszłym roku na korzyść Warmii Traveland Olsztyn.