Sparing: Miedź lepsza od pierwszoligowej drużyny

Szczypiorniści Miedzi Legnica w sparingowym spotkaniu pokonali drużynę pierwszoligowego beniaminka ŚKPR Świdnica 25:18.

Pierwotnie sparing miał odbyć się kilkanaście dni temu, jednak ze względu na dużą ilość kontuzji w świdnickim zespole termin jego rozegrania został przesunięty.

Pierwsze 30 minut meczu w Legnicy należało do zawodników gości, którzy do przerwy prowadzili dwoma bramkami. Po zmianie stron poczynania na parkiecie zdominowali szczypiorniści Miedzi, którzy ostatecznie pewnie pokonali pierwszoligową ekipę ze Świdnicy.

Obie "siódemki" obecnie znajdują się na innym etapie przygotowań do nowego sezonu. Dla świdnickiej drużyny był to pierwszy mecz kontrolny po zgrupowaniu szkoleniowym w Nowej Rudzie. Legniczanie natomiast mają już za sobą wygrany sparing z drugoligowym niemieckim HG Saarlouis oraz udział w rozgrywanym w Głogowie Memoriale im. Ryszarda Matuszaka, w którym z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami zajęli ostatnie, czwarte miejsce.

Reflex Miedź Legnica - ŚKPR Świdnica 25:18 (8:10)

Reflex Miedź Legnica: Kryński, Banisz - Skrabania 4, Czuwara 1, Kokoszka 2, Koprowski 2, Szuszkiewicz, Wita, Garbacz 1, Chuziejew 3, Świątek 3, Gregor 1, Piwko 1, Brygier 1, Paluch 5, Jarowicz 1.

ŚKPR Świdnica: Olichwer, Madaliński - D. Kijek 4, Rutkowski 3, S. Makowiejew 2, Fabiszewski 2, Mrugas 2, Sadowski 2, Marciniak 1, Pułka 1, Rogaczewski 1, Chaber, Piędziak, P. Kijek.