Sparing: Stal zdeklasowała wicemistrzów Belgii

Przebywający w Belgii szczypiorniści Stali Mielec w czwartek rozegrali drugie spotkanie sparingowe z drużyną z tamtejszej ligi. Mielczanie wysoko pokonali zespół wicemistrza kraju United Handbalclub Tongeren 33:24.

Sabina Szydłowska

Gospodarze jedynie przez pierwsze 20 minut spotkania byli w stanie utrzymywać korzystny dla siebie rezultat w starciu z polskim zespołem. Później do głosu doszli mielczanie, którzy do przerwy wygrywali już dwoma bramkami. W drugiej połowie szczypiorniści Stali z minuty na minutę, powiększając swoje prowadzenie, całkowicie zdominowali poczynania na parkiecie. Podopieczni Ryszarda Skutnika ostatecznie odnieśli pewne zwycięstwo nad ekipą wicemistrza Belgii 33:24.

United Handbalclub Tongeren - Stal Mielec 24:33 (14:16)

Stal Mielec do Belgii została zaproszona przez tamtejszą federację piłki ręcznej. Mielczanie szlifują formę przed zbliżającymi się nowymi rozgrywkami. W Belgii mają zaplanowany szereg spotkań sparingowych oraz udział w turnieju. W środę czwarta drużyna ubiegłego sezonu PGNiG Superligi pokonała inny zespół z belgijskiej ekstraklasy KS Sasja 29:27.

Od dnia 19 sierpnia w siedzibie mieleckiego klubu dostępne są karnety na mecze Stali w najbliższym sezonie PGNiG Superligi. Koszt karnetu ulgowego wynosi 150 zł, natomiast za karnet normalny trzeba zapłacić 220 zł.