Sparing: Trzecie zwycięstwo Stali Mielec

W swoim trzecim meczu podczas zgrupowania w Belgii szczypiorniści Stali Mielec odnieśli trzecie zwycięstwo. Mielczanie w rewanżowym spotkaniu ponownie pokonali zespół KV Sasja.

Sabina Szydłowska

Tylko początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wypracowali sobie kilku bramkowe prowadzenie. Szybko jednak inicjatywę na parkiecie przejęli zawodnicy Stali, niwelując stratę do rywala i z minuty na minutę budując własną przewagę. Podopieczni Ryszarda Skutnika ostatecznie pokonali zespół z belgijskiej ekstraklasy 34:27.

KV Sasja - Stal Mielec 27:34

Czwarta drużyna minionego sezonu PGNiG Superligi do Belgii została zaproszona przez tamtejszą federację piłki ręcznej. Mielczanie szlifują formę przed zbliżającymi się nowymi rozgrywkami. W Belgii rozegrali już trzy spotkania kontrolne i każde z nich rozstrzygnęli na swoją korzyść. W sobotę na zakończenie zgrupowania szczypiornistów Stali czeka udział w turnieju.