Memoriał im. Henryka Kruglińskiego: Zagłębie najlepsze

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin zajęły pierwsze miejsce podczas XIV Międzynarodowego Memoriału im. Henryka Kruglińskiego, który w dniach 20-21 sierpnia rozgrywany był w hali SP 14 w Lubinie. To ósmy triumf miedziowych w turnieju, rozgrywanym ku pamięci wielkiego przyjaciela lubińskiego sportu, jakim był Henryk Krugliński.

Królem strzelców turnieju została Karolina Semeniuk-Olchawa, która zdobyła 23 bramki. Kolejne dwie nagrody indywidualne również powędrowały do rąk zawodniczek KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Najlepszą bramkarką memoriału została Monika Maliczkiewicz, a najlepszą zawodniczką wybrano Kingę Byzdrę.

Wyrównana tylko pierwsza połowa

Zawodniczki serbskiej drużyny tylko przez pierwsze dwa kwadranse potrafiły stawić czoła wicemistrzyniom Polski. W 10. minucie było po 6 i chociaż później SPR prowadził 11:8, po kwadransie mieliśmy remis po 11. Do przerwy zespół z Lubelszczyzny wygrywał jedną bramką. W drugiej połowie SPR pokazał Czerwonej Gwieździe miejsce w szeregu i podobnie jak wcześniej Zagłębie, wygrał bardzo pewnie. Wynik 40:29 może mówić sam za siebie.

ŻRK Crvena Zvezda Belgrad - SPR Lublin 29:40 (17:18)

Crvena Zvezda: Colic. Dombi - Lezaj, Maric 2, Pavlov 5, Lukovic 1, Kokoreskovic 2, Bokaric 1, Milojevic 1, Mistric 4, Filipovic 5, Obradovic 4, Radovic 3, Vasiljevic 1, Golic, Milojevic.

SPR: Baranowska, Gawlik - Danielczuk 3, Kocela 8, Wilczek, Rola, Majerek 4, Wojdat 2, Stasiak 6, Repelewska 2, Nestsiaruk 2, Figiel 4, Mihdaliova 9, Wojtas.

Na koniec najwięcej emocji

Najwięcej emocji podczas 14. Memoriału dostarczył ostatni mecz. Spotkały się w nim zespoły Zagłębia i Łączpolu. Po pierwszych minutach wydawało się, że miedziowe odniosą trzecie zwycięstwo w turnieju. W 5. minucie było 3:0 i lubinianki mogły powiększyć jeszcze swoją przewagę, tymczasem do głosu doszły gdynianki. W 9. minucie było 4:5, ale po kwadransie gry Zagłębie wygrywało 9:7, później było jeszcze 11:9, ale do przerwy mieliśmy już remis po 12.

Druga odsłona meczu była równie wyrównana, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na początku drugiej połowy lubinianki odzyskały prowadzenie - 16:15, ale Łączpol dwukrotnie zdobywając bramki w osłabieniu znów wygrywał. Przełomem była 45. minuta, kiedy gdynianki odskoczyły na 20:17. Do końca podopieczne Bożeny Karkut starały się zniwelować straty, ale ta sztuka im się nie udała.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal-Łączpol Gdynia 24:25 (12:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Czarna - Załęczna 5, Piekarz 2, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 4, Obrusiewicz 3, Jelić 1, Migała 1, Pielesz, Byzdra 4.

Vistal: Vlasenco, Mikszto - Sulżycka 4, Głowińska 1, Jędrzejczyk, Białek 4, Siódmiak 3, Brzezińska, Lipska 2, Szwed 5, Królikowska 1, Duran 3, Koniuszaniec 1, Lazar, Kulwińska, Andrzejewska 1.