Sparing: Politechnika rywalizowała z KSSPR-em Końskie

W dniu 23 sierpnia 2011 r. piłkarze ręczni AZS Politechnika Warszawska rozegrali pierwszy mecz kontrolny po wakacyjnej przerwie. Po wznowieniu zajęć treningowych i ciężko przepracowanych dwóch tygodniach przyszedł czas na mecze sparingowe.

Redakcja
Redakcja

We wtorkowy wieczór AZS Politechnika Warszawska podejmował w hali AWF przy ul. Marymonckiej zespół KSSPR Końskie. Obie drużyny w poprzednim sezonie zajęły czołowe miejsca w swoich grupach I ligi - Akademicy w grupie A zajęli trzecie miejsce, zaś zespół z Końskich był czwarty w grupie B. Spotkanie, mimo okresu przygotowawczego, zapowiadało się więc bardzo ciekawie.

Trenerzy zespołów uzgodnili, że mecz rozegrany zostanie systemem 3 x 20 minut, co dawało możliwość dłuższego przebywania na boisku wszystkim zawodnikom. Mecz od samego początku był bardzo zacięty, a zawodnicy obu zespołów chcieli udowodnić trenerom, że przez przerwę wakacyjną nie zatracili nic ze swojej waleczności i skuteczności. Widać było jednak różnicę etapu przygotowawczego, na jakim znajdują się obecnie oba zespoły. Zespół Politechniki, pracujący jeszcze niedawno nad siłą, grał z początku ciężko i akcje nie miały właściwego tempa. KSSPR Końskie grało piłkę zdecydowanie szybszą. Jednak żaden zespół nie potrafił wypracować przewagi pozwalającej na spokojna grę.

Przez 60 minut meczu wynik bliski był remisu. Po pierwszych 20 minutach remis 10:10, druga cześć spotkania to lekka przewaga Końskich - 23:21, a cały mecz zakończył się wynikiem 30:29 dla zespołu gości, choć ostatnie minuty były bardzo emocjonujące i gdyby zawodnicy z Warszawy wykorzystali sytuacje strzeleckie, mecz zakończyłby się remisem.

Na tym etapie przygotowań wynik nie jest jednak sprawą najważniejszą. Trenerzy obu zespołów mieli okazję do sprawdzenia swoich zawodników w meczu z silnym przeciwnikiem. Mecz posłużył także do przećwiczenia na boisku przygotowywanych na ten sezon wariantów gry. Cel został na pewno osiągnięty. Cała drużyna AZS Politechnika Warszawska zasłużyła na pochwałę za dobry mecz rozegrany po ciężkim okresie przygotowawczym.

AZS Politechnika Warszawska - KSSPR Końskie 29:30 (10:10, 21:23)

AZS Politechnika Warszawska:
Serafin, Pieńczewski, A.Prokop, M.Prokop (1), Kwiatkowski (3), Lisicki (5), Kasprzak (6), Kolczyński (4), Pietrzak (1), Bulej (1), Krawczyk (2), Szmulik (1), Zasikowski (3), Łagowski (1), Tybuszewski (1)

KSSPR Końskie: Ratuszniak, Witkowski, Kornecki (3), Chyliński (4), Baturin (4), Biegaj (3), Deszczyński (3), Smołuch, Napierała (2), Bąk (3), Trojanowski, Kubała (3), Bodasiński (5), Sosa (1)