Turniej w Gdańsku: Zwycięstwo Pogoni Szczecin

W weekend w Gdańsku rozegrany został towarzyski turniej szczypiornistów, z udziałem czterech pierwszoligowych drużyn. W imprezie triumfował zespół Pogoni Szczecin.

Sabina Szydłowska

Wszyscy spodziewali się wysokiego poziomu zawodów i chyba nikt się nie zawiódł, bo turniej właśnie na takim stał. Aspirującą do awansu do ekstraklasy drużyna Pogoni Szczecin, po ostatnich wzmocnieniach, wydawała być poza zasięgiem pozostałych drużyn. Jednak i jej mecze były do końca emocjonujące, a niepokonany w pierwszym dniu zespół z Pomorza Zachodniego w niedzielę uległ teoretycznie najsłabszej drużynie - gospodarzom turnieju - SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk. Tabela po pierwszym dniu turnieju oddawała układ sił z poprzedniego sezonu. Na pierwszych dwóch miejscach znajdowały się drużyny Pogoni i AZS, które w poprzednim sezonie zajęły drugie i trzecie miejsce w swojej grupie I ligi. Za nimi uplasowały się drużyny z Gdańska i Elbląga.

Po "spokojnej" sobocie, gdzie wszystko szło zgodnie z planem, choć czasami wyniki nie świadczyły o zaciętości każdego pojedynku i walce do ostatnich minut - niedziela przyniosła same niespodzianki. Najpierw, o godz. 12.00 spotkały się drużyny KS Meble Wójcik Techtrans Elbląg i AZS Politechnika Warszawska. Po 10 minutach drużyna z Warszawy prowadziła 8:1 i wydawało się, ze spokojnie rozegra całe spotkanie i wygra ostatni swój mecz w turnieju. Tak się jednak nie stało- zespół z Elbląga, za sprawą swoich doświadczonych graczy, mozolnie odrabiał straty i wygrał pierwszą połowę i cały mecz zdobywając swoje pierwsze punkty. Tak więc wiadomo już było, że drużyny te nie wygrały turnieju i wszyscy zakładali, ze zajęły drugie i trzecie miejsce. Po meczu wręczono puchary za II i III miejsce i nagrody indywidualne, a obie ekipy udały się w drogę powrotną do swoich miast. Kolejny, ostatni mecz, przyniósł jednak wielką niespodziankę. Niepokonana drużyna Gaz System Pogoń Szczecin uległa gospodarzom turnieju jedną bramką, co spowodowało, że końcowa tabela turnieju uległa całkowitej zmianie.

Szkoleniowcom wszystkich drużyn turniej na pewno dał doskonały materiał poglądowy przed rozpoczynająca się w połowie września ligą, choć zapewne drużyny nie odkryły wszystkich kart. Ponieważ drużyny biorące udział w turnieju zagrają w tym sezonie w jednej grupie, trenerzy na pewno wyciągną wnioski z rozegranych w weekend spotkań.

4 Meble Wójcik Techtrans Elblag 3 1 0 2 75:82 2

Najlepszy zawodnik: Grzegorz Perwenis (Meble Wójcik Techtrans Elbląg) Najlepszy bramkarz: Maciej Pienczewski (AZS Politechnika Warszawska) Najlepszy strzelec: Piotr Frelek (Gaz-System Pogoń Szczecin)