Trzecie miejsce w Pucharze Śląska dla Czeszek

W pierwszym meczu ostatniego dnia turnieju o Puchar Śląska o trzecie miejsce walczyły zespołu, którego w tej edycji turnieju nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Po festiwalu błędów lepsze okazały się Czeszki i to im przypadło trzecie miejsce.

Mecz w pierwszej połowie był niezwykle wyrównany. Zarówno drużyna Islandii jak i Czech chciały odjechać z Górnego Śląska ze zwycięstwem na koncie. Obie drużyny popełniały jednak wiele błędów w ataku. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się odskoczyć rywalkom. W efekcie do przerwy na tablicy wyników było 15:15.

W drugiej połowie inicjatywę przejęły Czeszki, które odskoczyły zespołowi Islandii na cztery bramki. Można powiedzieć, że Islandki same się do tego przyczyniły, ponieważ dwukrotnie traciły piłkę rozpoczynając grę z połowy po stracie bramki. Taki prezent Czeszki skutecznie wykorzystały, a do tego w bramce naszego południowego sąsiada kilka udanych interwencji zanotowała Lucie Satrapova. Ostatecznie Czechy pokonały Islandię 30:28.

Czechy - Islandia 30:28 (15:15)

Czechy: Satrapoca, Dalakova - Knedlikova 1, Borovska 3, Luzumoca 2, Chrenkova 5, Poznarova 10, Ruckova 1, Vitkova 1, Hrbkova 1, Marinkova 5, Stellnerova, Gebreselassie 1, Crhova, Matouskova.

Kary: Borovska, Hrbkova, Stellnerova

Karne: 6/6

Islandia: Asmundsdottir, Mariasdottir - Knutsdottir 1, Palsdottir 2, Stefansdottir Porey 2, Gudmundsdottir, Sigurdardottir 4, Skuladottir 1, Kjoernested 1, Magnusdottir, Gunnarsdottir, Skuladottir 8, Stefabsdottir Hanna 3, Gudmundsdottir 5, Haraldsdottir

Kary: Palsdottir, Gudmundsdottir, Sigurdardottir, Gudmundsdottir