Viret zdeklasował MTS - relacja z meczu Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów

Beniaminek z Zawiercia nie zawiódł swoich fanów. W sobotnim spotkaniu 2. kolejki I ligi mężczyzn od początku do końca prowadził i w efektownym stylu pokonał MTS Chrzanów.

Maciej Smoleń

Oba zespoły spotkanie rozpoczęły dość nerwowo i w prostych sytuacjach traciły piłkę. Na dwie bramki gospodarzy, szybko odpowiedzieli goście. Po 10 minutach "do głosu" jako pierwsi doszli gospodarze, którzy głównie po bramkach Krzysztofa Kurełka oraz Macieja Zarzyckiego wyszli na prowadzenie 10:5. Podwójna dwuminutowa kara dla gospodarzy sprawiła, że chrzanowianie szybko zaczęli odrabiać straty. Trzy bramki Marcina Skoczylasa oraz dwa trafienia Łukasza Szlingera sprawiły, że w 20 minucie na tablicy wyników, ponownie mieliśmy wynik remisowy. Zawiercianie przełamali jednak niemoc strzelecką, zaś w bramce koncertowo bronił Jakub Kruk. Z dystansu zaczął trafiać Krystian Nowak, zaś indywidualne akcje wykańczał Maciej Zarzycki. Siedem bramek z rzędu sprawiło, że Viret wyszedł na prowadzenie 17:10. Przed przerwą trafili jeszcze Sergiusz Zagała dla gospodarzy oraz Marcin Skoczylas dla gości. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 18:11.

Po przerwie MTS zaczął odrabiać straty. Błędy w ataku oraz dobra postawa golkipera MTS-u sprawiła, że w 37 minucie goście zniwelowali stratę do czterech trafień (20:16). Efektowną akcją przy grze w osłabieniu popisał się Lesław Kąpa, a Viret znów zaczął się rozkręcać. Dobre interwencje Jakuba Kruka sprawiły, że gospodarze mogli punktować MTS po kontrach. A te znakomicie wykańczał Sergiusz Zagała. W 50 minucie "zielono-żółto-czarni" znów prowadzili ośmioma bramkami. Wtórował mu Marcin Komalski, który dwukrotnie efektownie lobował Macieja Białeckiego. Wymiana "gol za gol" trwała do 57 minuty, po czym cztery bramki z rzędu zdobył Viret zwiększając prowadzenie do 11 trafień. Taką też różnicą bramek zakończyło się sobotnie spotkanie. Viret Zawiercie pokonał MTS Chrzanów 36:25 i był to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

KS Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 36:25 (18:11)