Horror dla Orlen Wisły (wynik)

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali po dramatycznym mecz HCM Constantę 30:29 (13:15). Wygraną mistrzom Polski zapewnił na kilka sekund przed końcową syreną Michał Kubisztal.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Płocczanie, którzy przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Vukasina Rajkovicia, Adama Twardo oraz Michała Zołoteńki dobrze rozpoczęli sobotni pojedynek z ekipą mistrza Rumunii. W 4. minucie po bramkach Adama Wiśniewskiego oraz Arkadiusza Miszki Nafciarze objęli prowadzenie 3:1, a w 18. minucie za sprawą tego drugiego powiększyli swą przewagę do trzech trafień (10:7). Wówczas jednak do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić rywale, w szeregach których brylował rozgrywający Alexandru Stamate (7 trafień w pierwszej połowie). Podopieczni trenera Larsa Walthera popełnili w końcówce pierwszej części pojedynku ogromną ilość błędów technicznych i pomimo dobrej dyspozycji Mortena Seiera,to Rumunii schodzili na przerwę prowadząc 15:13.

Druga część meczu rozpoczęła się od zmasowanych ataków gospodarzy, którzy po bramkach skrzydłowych Christiana Spanne oraz Joakima Bäckströma doprowadzili w 41. minucie do remisu 20:20. Chwilę później zawodnicy Constanty odskoczyli jednak na dwa trafienia przewagi (22:20), a w 54. minucie po bramce Valentina Ghionei prowadzili już czterema bramkami (27:23). Wydawało się wówczas, że to zawodnicy mistrza Rumunii dowiozą zwycięstwo do końca, jednak fenomenalna postawa Wiślaków w obronie, skuteczne kontry i pewnie egzekwowane przez Michała Kubisztala rzuty karne zapewniły płocczanom wygraną 30:29.

Orlen Wisła Płock - HCM Constanta 30:29 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły - Kavas 8, Kubisztal 8; dla Constanty - Stamate 10.