Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nikola Eklemović: Plaga kontuzji może wpływać motywująco

Już w najbliższą sobotę Orlen Wisła Płock zmierzy się na wyjeździe z ekipą Cimos Koper. Niestety Nafciarze do Słowenii udadzą się w mocno okrojonym składzie. Nikola Eklemović uważa, że może to działać na korzyść naszej drużyny.
Michał Markiewicz
Michał Markiewicz

- Gram w piłkę ręczną już parę lat i przyznam, że kilka razy byłem w takiej sytuacji, że przed ważnymi meczami dopadała moją drużynę plaga kontuzji. Jednak wtedy bywało tak, że tych 8-9 zawodników, którym dane było grać, dawało z siebie 120 proc. i harowali za dwóch. Takie właśnie skrajne sytuacje potrafią działać motywująco na zespół - wspomina płocki rozgrywający. - Zdaję sobie jednak sprawę, że nasz trener będzie miał ograniczone pole manewru i w Słowenii czeka nas kolejny trudny mecz, ale jestem dobrej myśli.

W środę Nafciarze zmierzyli się w Orlen Arenie z NMC Powenem Zabrze. Podopieczni Larsa Walthera zwyciężyli 32:26, ale ich gra nie rzucała na kolana. - Najważniejsze są dwa punkty. Faktem jednak jest, że cały czas zgrywam się z bocznymi rozgrywającymi - mówi popularny Nico. - Na kluczowych pozycjach mamy trzech kompletnie nowych zawodników. Ja sam jestem otoczony przez chłopaków, z którymi znam się od zaledwie trzech miesięcy, więc jakieś nieporozumienia na tym etapie zawsze będą się zdarzały. Jednak czas działa na naszą korzyść. Niemniej trzeba przyznać, że szczególnie w obronie popełniliśmy zbyt dużo błędów. Co więcej, powtórzyła się sytuacja z meczu z Constantą, kiedy Stamate rzucił nam dziesięć bramek. Tym razem był to lewo rozgrywający z Zabrza (Łukasz Stodtko przyd. red.). W obu przypadkach cały mecz ciągnął praktycznie jeden zawodnik, a my nie mogliśmy skutecznie temu zapobiec. Nad tym elementem musimy na pewno popracować. Ponadto gdzieś w naszej podświadomości siedział już sobotni mecz z Cimos Koper. Nie ma co ukrywać, że to są dla nas w tej chwili najważniejsze mecze.

Nikola odniósł się także do przyszłości młodych zawodników występujących w Wiśle. Najbardziej doświadczony zawodnik Nafciarzy twierdzi, że zarówno Kamil Syprzak, jak i Piotr Chrapkowski oraz Paweł Paczkowski mogą wyrosnąć na zawodników światowego formatu. - Jest na pewno w nich potencjał, ale muszą mieć się od kogo uczyć. Ja sam staram się dawać im jak najwięcej rad. Uważam się za doświadczonego zawodnika i może nieskromnie powiem, ale mogę im coś pożytecznego przekazać. Wierzę, że cała trójka może zrobić duże kariery - kończy 33-letni rozgrywający.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
sprwislaplock.pl
Komentarze (8):
 • taki Zgłoś komentarz
  hbll - chłopie nie pisz głupot jak nie wiesz.
  • joris voorn Zgłoś komentarz
   Już dziś niebieska armia rozpoczyna inwazję na południe! Hej Wisła, gol!
   • zKielc Zgłoś komentarz
    Julo - jeśli porównujesz rozegranie piłki, bo o tym chyba jest rozmowa to nie Tkaczyk a Zorman. Zorman lepiej i bardziej pomysłowo rozgrywa niż Tkaczyk. Młody ma za to zdecydowaną
    Czytaj całość
    przewagę nad Eklemoviciem i Zormanem jeśli chodzi o rzut z drugiej linii. W tym elemencie przebija jednego i drugiego. Z Veszprem Zorman bardziej mi się podobał na środku niż Tkaczyk czy Rosa. Ja w Vive bardziej widzę Młodego na lewym rozegraniu. On ma petardę w dłoni i warto czasem pograć pod niego, żeby rzucał z dystansu a na środku rozegrania ja osobiście wolę typowego playmakera.
    • leon Zgłoś komentarz
     Szacun dla Nico dla mnie profesor
     • Julo Zgłoś komentarz
      Jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy ;] Na równi z nim może być chyba tylko Tkaczyk.
      • Blue Zgłoś komentarz
       hbll-Ile jego meczy widziałeś ? Koleś jest niesamowity ma fantastyczne dogrania do koła ma oczy "do okoła głowy" jeden z najlepszych rozgrywających ligi(według mnie)
       • Ptysiu Zgłoś komentarz
        solidny? przecierz to jest super zawodnik, jest playmerkerem więc mało rzuca, ale jak rzuca to zawsze trafia
        • hbll Zgłoś komentarz
         młodzież napewno zdolna. Bardziej jednak martwi sam Eklemovic, który miał liderem, a jest narazie najwyżej solidny
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×