Niewiele brakło do pięćdziesiątki - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - AZS AWF Biała Podlaska

Coraz lepszą skuteczność w pierwszoligowych spotkaniach demonstrują spadkowicze z Superligi, piłkarze ręczni Piotrkowianina. Przed własną publicznością rozgromili AZS AWF Biała Podlaska różnicą aż 22 bramek - 47:25 (23:12). Już do przerwy wynik tego meczu był przesądzony.

Michał Ostafijczuk

Beniaminek z Białej Podlaskiej dość szybko został sprowadzony na ziemię przez skutecznie grających gospodarzy. W 2. minucie Piotrkowianin wygrywał 2:0, a bramki zdobyli: Szymon Woynowski i Kamil Cieniek. Gospodarze z minuty na minutę powiększali prowadzenie. W 13. minucie po skutecznym rzucie karnym Woynowskiego było 9:4. Zdenerwowany szkoleniowiec gości Leszek Siejwa próbował coś zmienić w grze swojej drużyny ale nie przyniosło to efektów. Znakomitą partię rozgrywał Woynowski oraz skrzydłowy Tomasz Mróz. Ten drugi grał tylko w pierwszej połowie a mimo tego zapisał przy swoim nazwisku w pomeczowym protokole aż osiem bramek.

- Można było sobie w dzisiejszym spotkaniu pozwolić na efektowne akcje. Graliśmy naprawdę nieźle i widać, że zaczynamy łapać powoli właściwy rytm - mówił po spotkaniu Mróz.

W drużynie gości próbowali walczyć skuteczni: Patryk Dębowczyk i Michał Kieruczenko. Bez wsparcia ze strony pozostałych graczy niewiele jednak mogli zdziałać.

W drugiej połowie piotrkowianie nadal powiększali swoją przewagę bramkową i w pewnym momencie kibice nawet zaczęli się zastanawiać czy zostanie przełamana bariera pięćdziesięciu bramek. Szkoleniowiec gospodarzy dokonał jednak kilku zmian w składzie i ostatecznie Piotrkowianin wygrał 47:25. - Przed tym spotkaniem brałbym w ciemno wygraną różnicą pięciu bramek. Jak się okazało chłopcy zagrali zdecydowanie lepiej i wygraliśmy w rekordowych rozmiarach. Cieszy fakt, że bramki rzucali nie tylko ci podstawowi gracze, ale także zawodnicy, którzy mniej grali w dotychczasowych meczach - powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina Krzysztof Przybylski.

Piotrkowianin - AZS AWF Biała Podlaska 47:25 (23:12)