WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Euro 2008: Porażki Duńczyków i Hiszpanów

Do niespodzianki doszło już w pierwszym spotkaniu rozgrywanych w Norwegii mistrzostw Europy. Mający wysokie aspiracje Rosjanie zaledwie zremisowali z Czarnogórą. Pewne zwycięstwo odnieśli Niemcy, mistrzowie świata pokonali Białoruś.
Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Grupa A, Stavanger

Słowenia - Czechy 34:32 (16:14)
Słowenia: Lapajne Beno, Skof Gorazd - Kozlina Miladin, Kozomara Goran, Kavticnik Vid 12, Mlakar Matjaz 1, Natek Jure 4, Pungartnik Roman 1, Spiler David, Praznik Rok 1, Pajovic Ales 7, Gajic Dragan, Zvizej Luka 5, Zorman Uros 3.
Czechy: Stochl Petr, Galia Martin - Nocar Karel 3, Bruna Michal 2, Hruby Petr 3, Vítek Jirí 2, Setlík Martin, Filip Jan 10, Sobol Jan, Horák Pavel, Heinz Tomás 2, Prachar Martin, Reznícek Tomás 2, Mráz Alois 8.

Chorwacja - Polska 32:27 (14:14)
Chorwacja: Jerkovic Dragan, Alilovic Mirko - Kaleb Niksa, Sulic Renato 3, Balic Ivano 7, Duvnjak Domagoj 3, Lackovic Blazenko 1, Vori Igor 2, Horvat Zlatko 7, Vukovic Drago 1, Spoljaric Denis, Metlicic Petar 2, Valcic Tonci 5, Cupic Ivan 1.
Polska Szmal Sławomir - Lijewski Krzysztof 3, Kuchczyński Patryk, Jachlewski Mateusz 3, Tkaczyk Grzegorz 4, Bielecki Karol 6, Siódmiak Artur, Jurecki Bartosz, Jurasik Mariusz 11, Jurecki Michał, Lijewski Marcin.

Grupa B, Drammen

Rosja - Czarnogóra 25:25 (15:16)
Rosja: Grams Oleg, Kostygov Alexey - Filippov Vasily 1, Ivanov Vitaly 1, Koksharov Eduard 8, Krivoshlykov Denis 2, Starikh Andrey 1, Evdokimov Egor 2, Igropulo Konstantin 4, Predybailov Sergey 2, Rastvortsev Alexey 2, Kamanin Alexey, Chipurin Mikhail 2.
Czarnogóra: Doknic Golub, Stojanovic Goran - Rakcevic Mladen 3, Pejovic Marko, Dobrkovic Marko 2, Milasevic Mirko, Djurkovic Ratko, Markovic Zarko 1, Djukanovic Goran, Mrvaljevic Drasko 7, Roganovic Zoran 2, Kapisoda Petar 3, Muratovic Alen 7.

Dania - Norwegia 26:27 (10:14)
Dania: Hvidt Kasper, Henriksen Peter - Aagaard Mikkel, Boesen Lasse 9, Jorgensen Lars 1, Jensen Jesper 3, Christiansen Lars, Knudsen Michael 5, Noddesbo Jesper, Jeppesen Lars Krogh 3, Sondergaard Sarup Kasper 1, Boldsen Joachim 1, Lindberg Hans 2, Nielsen Kasper 1.
Norwegia: Ege Steinar - Solberg Glenn 3, Hagen Frode 6, Loke Frank 4, Strand Kjetil, Myrhol Bjarthe 1, Lund Borge 2, Tvedten Havard 8, Lauritzen Jan Thomas 3, Kjelling Kristian, Jensen Johnny, Skjervold Rune.

Grupa C, Bergen

Niemcy - Białoruś 34:26 (16:13)
Niemcy: Bitter Johannes, Fritz Henning - Hens Pascal 3, Roggisch Oliver, Klein Dominik 4, Preiß Sebastian, Velyky Oleg 2, Glandorf Holger 5, Baur Markus 7, Zeitz Christian 1, Jansen Torsten 2, Klimovets Andrej 4, Kraus Michael 2, Kehrmann Florian 4.
Białoruś: Feschanka Vitali, Kraynov Andrei - Brouka Ivan 4, Vasilyeu Aliaksei 1, Babichev Maxim 1, Pukhouski Barys 10, Klimavets Uladzimir 2, Gromyko Yury, Kurchev Andrei, Karshakevich Maksim, Ubozhanka Siarhei, Harbok Siarhei 4, Usik Aliaksei 4, Tsitou Aliaksandr.

Hiszpania - Węgry 28:35 (12:14)
Hiszpania: Hombrados Iba?ez, Sierra Mendez - Entrerrios Rodriguez 1, Rocas Comas 4, Entrerrios Rodriguez 1, Garabaya Arenas 8, Belaustegui Ruano 1, Davis Camara 1, Garcia Lorenzana 2, Romero Fernandez 7, Ortega Martinez 4, Rodriguez Vaquero 1, Aguinagalde Akizu 1, Antonio Marcos.
Węgry: Puljezevic Nenad - Ilyés Ferenc 7, Császár Gábor 4, Mocsai Tamás 2, Gál Gyula 4, Iváncsik Gergö 2, Iváncsik Tamás 5, Törö Szabolcs, Laluska Balázs 2, Nagy László 7, Herbert Gábor, Eklemovics Nikola 1, Zubai Szabolcs 1.

Grupa D, Trondheim

Francja - Słowacja 32:31 (20:18)
Francja: Omeyer Thierry, Karaboue Daouda - Fernandez Jerome 5, Dinart Didier 2, Gille Guillaume, Gille Bertrand 5, Narcisse Daniel 5, Busselier Laurent, Girault Olivier 6, Karabatic Nikola 4, Kempe Christophe, Abalo Luc 3, Paty Cedric 2, Guilbert Fabrice.
Słowacja: Stochl Richard - Funak Vlastimil 3, Sulc Frantisek 10, Baran Michal, Kozlov Radoslav 1, Pekar Radovan 7, Petro Andrej 1, Dudas Peter 3, Szucs Csaba, Mikeci Marek 1, Antl Radoslav 5, Stranovsky Martin.

Islandia - Szwecja 19:24 (9:11)
Islandia: Gudmundsson Birkir Ivar, Gudmundsson Hreidar - Svavarsson Vignir, Geirsson Logi 3, Sigurdsson Sigfús, Hallgrímson Asgeir Örn 2, Sigurdsson Gudjón Valur 4, Gudjónsson Snorri Steinn 2, Stefánsson Olafur 4, Hólmgeirsson Einar 1, Petersson Alexander 1, Gunnarsson Róbert 2, Garcia Padron Jaliesky, Jónsson Hannes Jón.
Szwecja: Svensson Tomas, Beutler Dan - Boquist Martin 3, Lundström Henrik, Andersson Kim 7, Källman Jonas 3, Jernemyr Magnus, Petersson Johan 1, Lennartsson Jan 1, Doder Dalibor 4, Ahlm Marcus 2, Larholm Jonas 3, Carlén Oscar.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×