Łatwa wygrana lublinianek - relacja z meczu MKS Piotrcovia - SPR Lublin

Piątej z rzędu ligowej porażki doznały piłkarki ręczne Piotrcovii. W spotkaniu 8. kolejki piotrkowianki przegrały we własnej hali z wicemistrzem Polski SPR Lublin 25:32 (12:19). Niewiele brakowało jednak aby do spotkania nie doszło.

Michał Ostafijczuk

Lublinianki utknęły bowiem w korku na drodze krajowej numer 12. W miejscowości Przygłów (kilka kilometrów od Piotrkowa) remontowany jest most i ruch odbywa się wahadłowo. Wicemistrzynie Polski dotarły do piotrkowskiej hali Relax kilka minut przed 18:00, a więc godziną, o której miało rozpocząć się spotkanie. Mecz zaczął się ostatecznie pół godziny później. Kłopoty z dojazdem do Piotrkowa nie odbiły się na grze lublinianek. Od pierwszych minut zespół Edwarda Jankowskiego uzyskał wyraźną przewagę. Piotrkowianki momentami sprawiały wrażenie bezradnych, a SPR rzucał bramkę za bramką. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy było aż 16:6 dla przyjezdnych. W końcówce tej części gry Piotrcovia zaczęła grać trochę lepiej, ale wynik do przerwy (19:12 dla Lublina) nie pozostawiał złudzeń.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Widać było, że trener Jankowski nie chciał aby jego zespół podkręcał jeszcze tempo. Przewaga bramkowa była bowiem bezpieczna. Ostatecznie SPR wygrał 32:25, a najlepszą zawodniczką w zwycięskiej drużynie była zdobywczyni dziesięciu bramek Małgorzata Majerek..

W piotrkowskiej drużynie można wyróżnić jedynie skuteczną Agatę Wypych (9 bramek). Dla piotrkowianek była to piąta ligowa porażka z rzędu. To najgorsza seria tego zespołu od 2005 roku.

Piotrcovia - SPR Lublin 25:32 (12:19)