Spacerek KPR w meczu z beniaminkiem - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - SPR Pogoń Batica Szczecin

Meczem bez historii okazało się spotkanie w 8. kolejki PGNIG Superligi piłkarek ręcznych pomiędzy KPR Jelenia Góra, a SPR Pogonią Batica Szczecin. Pojedynek po jednostronnej grze zakończył się wysokim zwycięstwem jeleniogórzanek aż 32:18 (14:6).

Grzegorz Kędziora

Mecz od początku toczył się pod zdecydowane dyktando gospodyń, które prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty gry. Na tle KPR goście wypadli bardzo słabo. Szczecinianki prezentowały kiepską skuteczność rzutową oraz brak zgrania. W barwach KPR, wobec plagi kontuzji skrzydłowych, do gry po przerwie wróciła legenda jeleniogórskiego szczypiorniaka - Marta Oreszczuk. W wygranej gospodyniom nie przeszkodził też fakt, iż po kontuzji Agnieszki Szalek mają one jedną zdolną do gry bramkarkę, czyli Martynę Kozłowską. Była ona obok Marty Dąbrowskiej i Joanny Załogi jedną z najjaśniejszych postaci w zwycięskiej drużynie.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia KPR 4:0 w 7. minucie. Kolejne fragmenty pierwszej połowy stały pod znakiem kiepskiej gry przyjezdnych, które prześcigały się w niecelnych podaniach i rzutach. W 22. minucie gospodynie prowadziły już 11:3 i Pogoń tylko ich nie najlepszej skuteczności zawdzięcza, że starta nie była większa. Po 30 minutach jeleniogórzanki wygrywały 14:6.

Po zmianie stron nadal trwała "rzeź niewiniątek". Ekipa ze Szczecina momentami sprawiała wrażenie zniechęconej, jakby chciała, aby ten mecz jak się najszybciej skończył. W 51. minucie po golu Karoliny Konsur KPR wygrywał już nawet 29:12. W tym momencie na parkiecie w barwach gospodyń pojawiły się zawodniczki rezerwowe i dopiero w tym momencie szczypiornistki ze Szczecina nieco sobie "pograły". Ostatecznie spotkanie zakończyło się 14-bramkowym zwycięstwem KPR. Dla jeleniogórzanek wygrana ze szczecinkami była trzecią w tym sezonie.

KPR Jelenia Góra - SPR Pogoń Baltica Szczecin 32:18 (14:6)

KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Dąbrowska 8, Załoga 6, Galińska 5, Oreszczuk 3, Odrowska 3, Popielarz 2, Buklarewicz 2, Uzar 1, Fursewicz 1, Konsur 1, Muras, Marceluk.

Kary: 8 minut

Karne: 2/2

SPR Pogoń Batica Szczecin: Płaczek, Kozieł, Sagała, Rostankowska 4, Sabała 3, Jakubowska 3, Cebula 2, Cegłowska 2, Pniewska 2, Pasternak 1, Piontke 1, Huczko, Kucharska, Andrzejewska, Stefanowska.

Kary: 4 minuty