Przełamanie MTS-u - relacja z meczu MTS Chrzanów - ŚKPR Świdnica

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli w sobotę piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów. Podopieczni Adama Piekarczyka pokonali przed własną publicznością ŚKPR Świdnica 29:25 (15:10).

Sławomir Bromboszcz

Początek spotkania był wyrównany. W pierwszych minutach obie drużyny nie zachwycały skutecznością, często marnując dogodne okazje strzeleckie. Rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Skoczylas. Po 5 minutach gry tablica wyników pokazywała rezultat 3:2. Wówczas chrzanowianie wrzucili piąty bieg. Twarda i nieustępliwa gra w obronie oraz świetna postawa w bramce Łukasza Boreckiego szybko przełożyły się na wynik tego pojedynku. Szczypiorniści ze Świdnicy nie radzili sobie w obronie, słabo w bramce spisywali się Edward Madaliński i Damian Olichwer. W efekcie po 20 minutach gry MTS prowadził 12:3! Wówczas o drugi czas poprosił Krzysztof Mistak. W końcówce pierwszej połowy sędziowie czterokrotnie odsyłali zawodników MTS-u na ławę kar, co ułatwiło grę graczom ŚKPR-u. Goście zdołali przed przerwą zniwelować część strat - 10:15.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli chrzanowianie. Bramki m.in. świetnie spisującego się Adama Kruczka pozwoliły gospodarzom na powiększenie przewagi 18:11. Pomimo niekorzystnego rezultatu szczypiorniści ze Świdnicy nie zamierzali składać broni. Wysoka obrona utrudniła MTS-iakom rozgrywanie ataku pozycyjnego. W kilku sytuacjach miejscowi przestrzelili i ich przewaga zaczęła topnieć. W 42 minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:17. Podopieczni Adama Piekarczyka jednak na więcej rywalom nie pozwolili. W 55 minucie po trafieniu Adama Kruczka MTS prowadził już 28:22 i niemal pewne stało się, że gospodarze tego meczu nie przegrają. Ostatecznie szczypiorniści z Małopolski zwyciężyli 29:25 i zdobyli niezwykle cenne dwa punkty.

MTS Chrzanów - ŚKPR Świdnica 29:25 (15:10)

MTS: Białecki, Borecki - Zacharski 10/3, Kruczek 7, Bobowski 2, Cupisz 2, Skoczylas 2, Bednarczyk 1, Klementowicz 1, Klimek 1, Łącki 1, Owczarek 1, Zajdel 1.
Kary: 16 min.
Karne: 3/4.

ŚKPR: Madaliński, Olichwer - Jarosz 6, Mrugas 4/1, Rogaczewski 4, S. Makowiejew 3/1, Pułka 3, Rutkowski 2, Sadowski 2, Gnysiński 1, Kijek, Marciniak.

Kary: 10 min.
Karne: 2/3.

Kary: MTS - 16 min. (Cupisz, Klimek, Skoczylas po 4 min. Kruczek, Łącki po 2 min.); ŚKPR - 10 min. (Sadowski 4 min. Gnysiński, Marciniak, Mrugas po 2 min.).