Akademicy postraszyli Piotrkowianina - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - AZS Politechnika Radomska

W spotkaniu 10. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych (grupa B) wicelider tabeli, zespół Piotrkowianina pokonał przed własną publicznością Politechnikę Radom 33:30 (19:12). W drugiej połowie ambitnie walczący goście postraszyli faworytów. Niewiele brakowało, aby wywieźli z Piotrkowa punkty.

Michał Ostafijczuk

Pierwsze minuty spotkania nieoczekiwanie należały do zespołu gości. W 8. minucie po bramce Michała Kality było 4:2 dla Politechniki. Piotrkowianin szybko jednak złapał właściwy rytm i rzucił sześć kolejnych bramek. Po trafieniu Przemysława Matyjasika było 8:4 dla gospodarzy. Do końca tej części gry na boisku dominowali już piotrkowianie. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 19:12.

Po bramce Marka Daćki Piotrkowianin w 35. minucie prowadził już 22:13 i nikt nie przypuszczał, że może mieć problemy z dowiezieniem zwycięstwa do końca. Akademicy z Radomia walczyli jednak bardzo ambitnie. Na tyle ambitnie, że przy stanie 31:28 (56. min.) zdenerwowany trener Piotrkowianina Krzysztof Przybylski poprosił o przerwę. W ostatnich minutach bramki dla gospodarzy rzucili Paweł Kowalik i Kamil Cieniek. To przesądziło o wygranej wicelidera. Po spotkaniu trudno jednak było zauważyć na twarzach gospodarzy radość.

- Wygrywamy spotkanie, ale po raz kolejny na własne życzenie robimy sobie problem w końcówce. Zawiodła skuteczność, a rywal walczył bardzo dzielnie. Jeśli myślimy o korzystnym wyniku za tydzień w Przemyślu, to taka sytuacja jak dzisiaj nie może się powtórzyć - powiedział po spotkaniu piotrkowski rozgrywający Szymon Woynowski.

Piotrkowianin - AZS Politechnika Radom 33:30 (19:12)