Bundesliga: Weiner nie pomógł, trwa czarna seria Gummersbach

Piłkarze ręczni TSV Hannover-Burgdorf z Adamem Weinerem między słupkami nie sprostali w wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki Bundesligi Frisch Auf! Göppingen (34:24). Ważne zwycięstwa odniosły natomiast zespoły SG Flensburga-Handewitt oraz Bergischer HC.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polski golkiper rozpoczął środowy pojedynek na ławce rezerwowych. Jego koledzy z zespołu fatalnie radzili sobie jednak już od pierwszych minut starcia z ekipą z Göppingen. Podopieczni Velimira Petkovicia szybko zdołali wypracować sobie kilkubramkową przewagę (9:4 - 17. min), która po pierwszej połowie meczu wynosiła osiem bramek (16:8). Wówczas między słupkami bramki drużyny Hannoveru stanął Weiner, jednak nie wpłynęło to wydatnie na postawę zawodników Christopha Nordmeyera. Co więcej, gospodarze zdołali w 47. minucie powiększyć swe prowadzenie do dwunastu bramek (28:16), co w ostatecznym rozrachunku przesądziło o ich zwycięstwie. Weiner opuścił parkiet w 53. minucie, mając na swoim koncie zaledwie trzy skuteczne interwencje. W ekipie TSV zabrakło tego dnia drugiego z byłych reprezentantów Polski, Piotra Przybeckiego.

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli natomiast szczypiorniści Bergischer HC, którzy na wyjeździe pokonali znajdującą się w poważnym kryzysie drużynę VfL Gummersbach (31:29). Od pierwszych minut rywalizacji zawodnicy obu ekip toczyli niezwykle wyrównany bój i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie kilkubramkowej przewagi. Dopiero w ostatnich minutach spotkania na dwubramkowe prowadzenie wyszli goście, którzy zdołali dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka. Wygrana pozwoliła im wydostać się ze strefy spadkowej na bezpieczne, 15. miejsce.

Dwa punkty do swego dotychczasowego dorobku dopisali ponadto piłkarze ręczni SG Flensburga-Handewitt, którzy nie dali szans beniaminkowi z Hüttenbergi (29:26). Popularnych Wikingów do wygranej poprowadził fenomenalny Anders Eggert, który z ośmioma trafieniami okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem pojedynku. Dobre zawody rozegrał także rozgrywający reprezentacji Niemiec, Lars Kaufmann (7 bramek). Flensburg dzięki zwycięstwu umocnił się w czubie ligowej tabeli i powiększył swą przewagę nad piątą drużyną Lwów z Mannheim do trzech punktów.

30.11.2011 - środa:
Frisch Auf! Göppingen - TSV Hannover-Burgdorf 34:24 (16:8)
Najwięcej bramek: dla Göppingen - Horak 5, Mrvaljević 5, Rnić 4; dla Hannover-Burgdorf - Olsen 7, Hallgrimsson 6, Jonsson 3, Weiner.

VfL Gummersbach - Bergischer HC 29:31 (14:13)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Zrnić 8 (2/3), Pfahl 7, Putics 6; dla Bergischer - Oelze 9 (9/9), Pekeler 5, Karason 3.

TV 05/07 Hüttenberg - SG Flensburg-Handewitt 26:29 (16:15)
Najwięcej bramek: dla Hüttenberg - Schneider 7, Billek 4, Weber 4; dla Flensburga - Eggert 8 (6/6), Kaufmann 7, Szilagyi 4.

18 Eintracht Hildesheim 12 1 0 11 332:392 2

Pozostałe spotkania 13. kolejki THB: 29.11. - SC Magdeburg - THW Kiel 26:33 (13:12) -->RELACJA<-- 29.11. - Füchse Berlin - Rhein-Neckar Löwen 35:28 (17:12) -->RELACJA<-- 03.12. - TuS N-Lübbecke - TV Großwallstadt 03.12. - HSV Hamburg - MT Melsungen 04.12. - HSG Wetzlar - TBV Lemgo 04.12. - Eintracht Hildesheim - HBW Balingen-Weilstetten