Sesum wrócił do gry, radość w Serbii

Jeden z liderów serbskiej drużyny narodowej, Zarko Sesum, powrócił do gry po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją więzadeł łokcia. 25-letni rozgrywający zdobył dla Rhein-Neckar Löwen trzy bramki w wygranym meczu 17. kolejki Bundesligi.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sesum doznał urazu łokcia na początku grudnia w jednym z ligowych starć. Początkowa diagnoza lekarzy klubowych była dość szokująca (zerwanie więzadeł lewego łokcia) i stawiała pod sporym znakiem zapytania występ serbskiego rozgrywającego podczas zbliżających się mistrzostw Europy. 25-letni szczypiornista szybko powrócił jednak do gry i po niewiele ponad dwutygodniowej przerwie wystąpił w ligowym spotkaniu przeciwko Bergischer HC (34:25 dla RNL).

Wychowanek RK Sintelon trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, oddając łącznie pięć rzutów. Powrót do gry praworęcznego szczypiornisty to znakomita wiadomość dla wszystkich sympatyków piłki ręcznej w Serbii, gdzie w połowie stycznia rozpoczną się ME. Sesum jest bowiem podstawowym zawodnikiem kadry Veselina Vukovicia. Rozgrywający Lwów z Mannheim ma szansę stworzyć wraz z Momirem Iliciem oraz Marko Vujinem jedną z najsilniejszych drugich linii turnieju mistrzowskiego.

Serbowie są grupowym rywalem szczypiornistów reprezentacji Polski. Podopieczni Bogdana Wenty zmierzą się z zawodnikami "Plavich" w meczu otwarcia mistrzostw, 15 stycznia 2012 roku (godz. 18:15).