Hit przełożony, Juvenia odbiła się od dna - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Za nami pierwsza kolejka rundy rewanżowej w grupie śląskiej. Największym rozczarowaniem tej serii spotkań jest z pewnością przełożony szlagier pomiędzy Control Process Tarnów a KSSPR II Końskie. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Juvenia Rzeszów, która opuściła w końcu ostatnie miejsce w tabeli.

Bartosz Krysztofiak

Grupa IV

Znakomicie rundę rewanżową rozpoczęli zawodnicy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którzy na wyjeździe pokonali Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Pawła Grecaka prowadzili w tym pojedynku praktycznie przez 60 minut. Gospodarze tylko na początku doprowadzili do stanu 3:3, lecz później musieli oddać pole przyjezdnym. Ostrowieccy szczypiorniści dwukrotnie okazali się lepsi od sosnowiczan w tym sezonie.

Zwycięstwa zanotowały również zespoły z czołówki. Wicelider, Grunwald Ruda Śląska we własnej hali bez problemu uporał się z akademikami z Kielc. Rudzianie wysokie zwycięstwo zawdzięczają bardzo dobrej postawie w pierwszej części spotkania, którą wygrali różnicą 11 bramek. Druga połowa padła łupem akademików, jednak nie pomogło to w zdobyciu jakiegokolwiek punktu. Dziesiątą wygraną w sezonie odnieśli zawodnicy Wisły Sandomierz. Sandomierzanie pod wodzą Adama Węgrzynowskiego uporali się z beniaminkiem z Chełmka. Wiślacy szybko objęli trzybramkowe prowadzenie, które z biegiem czasu powiększali. Już na początku drugiej połowy szczypiorniści Wisły osiągnęli 10 bramek przewagi i pewne było, że to oni zakończą spotkanie jako zwycięzcy. Zawodnicy Siódemki w końcówce wykorzystali rozluźnienie w szeregach gospodarzy i zniwelowali straty do sześciu bramek.

Bardzo dobrze w nowym roku zaprezentowali się piłkarze ręczni MOSiR-u Arcom Bochnia. Bochnianie na własnym parkiecie aż 17 bramkami pokonali Orła Przeworsk, który po tej porażce spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania się w lidze odnieśli szczypiorniści Juvenii Rzeszów. Rzeszowianie po pokonaniu AZS-u Katowice awansowali w ligowej tabeli o dwie pozycje.